İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır. (hadis-i şerif)

Kerem’in Kişisel Blogu
≡ Menu

Twenty Fifteen Font Tercihleri

Benim gibi tasarımda sadelik isteyen biriyseniz eğer wordpress twenty fifteen yani “Yirmi Onbeş” temasında kullanılan yazı stilini beğenmeyebilirsiniz. Ufak bir araştırmadan sonra font tercihimi yapabileceğim stil dosyasını buldum. 

Görünüm > Düzenleyici > Stiller > style.css

dosyasını açıyoruz ve aşağıdaki kodlamayı bulup, sitemizde kullanmak istediğimiz yazı stilini belirliyoruz.

textarea {
color: #333;
font-family: "Open Sans", open sans;
font-size: 15px;
font-size: 1.5rem;
line-height: 1.6;
}

bu işlemden sonra kaydedip sitemizi yeniliyoruz. Kullandığımız tarayıcıya göre değişiklik siteye hemen yansımayabilir. Tarayıcı önbellek temizliği yapabilirsiniz.

Font öneri: font-family: “Noto Sans”, sans-serif;Sizde katılın!
E-posta adresinizi giriniz: Onay e-postası gönderilecektir. Gizliliğiniz Google FeedBurner ile güvence altında.

Yazar: Çalışıyor, geziyor, okuyor, öğreniyor ama en çok; içerik odaklı seo çalışmalarıyla ilgileniyor! Bu yüzdendir ki; bu blogda bu konuların ne işi var demeyin! O konularda bir fikre hayat vermek üzere olan denemeler var.

{ 2 yorum yapıldı… add one }
  • Desing 4 Şubat 2015

    Dün iki saat uğraştım olmadı!! az önce siteye girdim istediğim font tercihi aktifti. Ön belleği temizlemeyi unutmayın 🙂 O iki saatin sonunda Allah’ım sen yardım et diyip sinirle kapamıştım sayfaları. Bir an yardım etti sandım ürperdim doğrusu 🙂

    • Kerem SARI 6 Şubat 2015

      Geçmiş olsun 😀

Bana yazın

#Mail adresiniz geçerli ise yorumunuz onaylandığında ve yorumunuza cevap verildiğinde mail yoluyla bilgilendirilirsiniz.

#Gönder butonuna tıkladığınız an yorumunuzun bana ulaşır. Onay beklediğine dair bilgilendirme mesajında geçici bir hata var.