İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır. (hadis-i şerif)

İnternet ve Para Blogu
≡ Menu

Stefan Zweig: Suç, korku ve ceza

Bir muhteşem kitap daha. İlk gün ilk elli sayfasını, ikinci gün son yirmi sayfasını okuyarak yetmiş sayfalık Korku kitabını bitirdim. Bundan üç-dört gün öncesinde, yine Stefan Zweig romanı olan Satranç kitabını okumuştum. Tek kelimeyle şunu söyleyebilirim ki; Stefan Zweig muhteşem yazıyor.

Okuduğum onlarca kitabın arasında, bana yazma gereği hissettiren şuanlık tek yazar olma ünvanını kazandı. Bu ünvana nail olmanın şerefiyle mezarında onore olmuştur. Sen kimsin ki, senin için koskoca Stefan Zweig onore olsun diye söylenir gibisiniz. Ey kardeşlerim, Stefan Zweig gibi bu işi gönülden, sevgiyle yapan yazarlar için önemli bir hassedir.

Kitapta, korkunun böylesine debdebeli bir şekilde kaleme alınması, beni resmen kemal-i hayrete bürüdü. Yazar; korkunun ne olduğunu, korkunun insan üzerindeki göremediğimiz yönlerini, insan davranışlarında sebep olduğu sapmaları gibi birçok noktayı, çok etkili bir şekilde işlemiş. Hele ki bir bölümünde, sanırım bir veya iki sayfalık bölümde, iki kardeş çocuk üzerinde suçluluk ve korkunun, cezayla nasıl hafifleyeceğini veya son bulacağını öylesine etkili aktarmış ki, emin olun hiçbir zaman bir cezanın, bir çocuk için hediye olabileceğini bu denli etkili bir şekilde algılayamazsınız.

Kitap adı: Korku
Yazar: Stefan Zweig
Çeviri: İlknur İgan
Yayıncı: Türkiye İş Bankası Yayınları

Korku Stefan Zweig

Kitapyurdu’ndan temin edebilirsiniz. Ucuz ve aynı gün kargoya veriliyor, tabii en geç saat 14-15:00 gibi sipariş geçerseniz. İlk isteyene ben kargoların.Sizde katılın!
E-posta adresinizi giriniz: Onay e-postası gönderilecektir. Gizliliğiniz Google FeedBurner ile güvence altında.

Yazar: Çalışıyor, geziyor, okuyor, öğreniyor ama en çok; içerik odaklı seo çalışmalarıyla ilgileniyor! Bu yüzdendir ki; bu blogda bu konuların ne işi var demeyin! O konularda bir fikre hayat vermek üzere olan denemeler var.

{ 4 yorum yapıldı… add one }
 • Ayhan KORKMAZ 19 Haziran 2016

  Yazınız için teşekkürler hocam. Kitap okumaya askerde başladım ve polisiye romanlarla devam ediyorum. Ama korku kısmına da dalabilirim her an.

  Ben de polisiye alandan sana John Verdon’ı önerebilirim. Yeni ve harika bence.

  • Kerem SARI 19 Haziran 2016

   Okuyup yorumladığınız için asıl ben teşekkür ederim Hocam. Uzun zamandır aklımda olan “Aklından Bir Sayı Tut”(John Verdon) kitabını almayı düşünüyordum. Önerinize istinaden bu kitabı almam kesinleşti.

   • Ayhan KORKMAZ 19 Haziran 2016

    Evet Aklından Bir Sayı Tut gerçekten çok güzel bir kitap. Zaten yazarın dört kitabı var ve ben üç tanesini okudum. Şu an son kitabı (aslında serinin 3. kitabı olarka Şeytanı Uyandırma) okuyorum.

    Sonrasında yorumunuzu alırım 🙂

    • Kerem SARI 19 Haziran 2016

     Kitabı bitirir bitirmez yorumumu paylaşacağım 🙂 Bu arada blogunuzu uzun zamandır takip edenlerden biriyim. Başarılarınızın devamını dilerim.

Bana yazın

#Mail adresiniz geçerli ise yorumunuz onaylandığında ve yorumunuza cevap verildiğinde mail yoluyla bilgilendirilirsiniz.

#Gönder butonuna tıkladığınız an yorumunuzun bana ulaşır. Onay beklediğine dair bilgilendirme mesajında geçici bir hata var.