İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır. (hadis-i şerif)

İnternet ve Para Blogu
≡ Menu

Rüyamda unuttuğum bir olayı hatırladım

Başlık ne kadar da ilginç değil mi? Yıllar önce şirketten bir arkadaşa verdiğim kitabı hatırladım. O kitabı arkadaşıma dört yıl önce vermiştim. Son dört yıldır hayatımda kitapla ilgili hiç bir konuya müdahil olmadım. Kitabı hiçbir yerde görmedim, duymadım. E nasıl oluyor da son dört yıldır hayatımın hiç bir anında söz konusu olmayan bu olayı rüyamda görebiliyorum.

O akşam olmadık bir şekilde erken yatmıştım. Gece 3.30 civarı uyanıp kitabı kime verdiğimi gördüğüm rüyanın etkisinde kaldım. Bu arada belirtmeyi unuttum; ben ertesi gün şirkete gidip arkadaşımla konuşana kadar, kitabı gerçekten ona verdiğimden emin değildim. Rüyamda gördüğüm olayın doğru olup olmadığını arkadaşımla konuşarak öğrendim.

ruyam

Bu rüya vesilesiyle anladım ki; hafızamdan silinen kim bilir neler neler var.

Rüyayla ilişkili olarak; Son günlerde ciddi bir şekilde kitap okuma alışkanlığımı geliştirmeye çalışıyorum. Bir haftada on altı kitap aldım ve şuan üç kitabı aynı anda okuyorum. Yinede bu durumun tamamen unuttuğum bir kitabı kime verdiğimi hatırlamama sebep olacağını düşünmüyorum.

Sonuç olarak gördüğüm rüya sayesinde:

  • Bir kitap sahibi oldum. (kitabı okumamıştım)
  • Arkadaşımın emanet anlayışı öğrenmiş oldum.
  • Unuttuğum bir çok konunun olduğunu anladım.

“Rüyada hatırlamak”

Acaba böyle bir şey var mı araştıracağım. Ayrıca bilinç altı konusuna olan merakım bu rüya yüzünden beş kat daha arttı!Sizde katılın!
E-posta adresinizi giriniz: Onay e-postası gönderilecektir. Gizliliğiniz Google FeedBurner ile güvence altında.

Yazar: Çalışıyor, geziyor, okuyor, öğreniyor ama en çok; içerik odaklı seo çalışmalarıyla ilgileniyor! Bu yüzdendir ki; bu blogda bu konuların ne işi var demeyin! O konularda bir fikre hayat vermek üzere olan denemeler var.

{ 0 yorum yapıldı… add one }

Bana yazın

#Mail adresiniz geçerli ise yorumunuz onaylandığında ve yorumunuza cevap verildiğinde mail yoluyla bilgilendirilirsiniz.

#Gönder butonuna tıkladığınız an yorumunuzun bana ulaşır. Onay beklediğine dair bilgilendirme mesajında geçici bir hata var.