Polisiye Roman Beş Küçük Domuz Kitabı ve Filmi

Kitap okumayı çok seven ve sık sık kitap alan biriyim. Kitap okuma alışkanlığıma renk katmak için polisiye bir roman okuma kararı aldım ve araştırmalarım sonucunda polisiye romanların en büyük yazarının Agatha Christie olduğunu öğrendim. Agatha romanlarında “Hercule Poirot” adında bir dedektif yarattı ve bu dedektif dünya çağında bilinen, dedektif kelimesiyle özdeşleşmiş bir isim oldu. Beş Küçük Domuz’u okumak istemeyenlere şunu söylemek isterim: Kitabını boşverin, filmini izleyin. Belki de çeviriden kaynaklanıyordur, bilemedim ama roman hiç anlaşılır değil. 

Beş Küçük Domuz Kitabı

Yazar: Agatha CHRISTIE
Orijinal Adı: Five Little Pigs
Çevirmen: Gönül Suveren
Türü: Polisiye Roman

Polisiye roman olarak “Beş Küçük Domuz kitabı” şans eseri karşıma çıktı ve bir Cumartesi günü okumaya başladım. Kitap ilk başlarda çok akıcı ve anlaşılırdı, sonradan benim için çok karmaşık bir hâl almaya başladı ve okumaya devam edemedim. Ufak bir araştırmadan sonra nette filmini buldum.

Beş Küçük Domuz Filmi (Five Little Pigs)

2003 yapımlı orijinal adı “Five Little Pigs” olan “Beş Küçük Domuz” filmi 30 Ağustos 2015 tarihine kadar 1693 kişi tarafından oylanmış ve 8.3 gibi güçlü bir IMDb puanlamasına sahip oldu. Güncel durumu için: IMDb Fice Little Pigs sayfasını ziyaret edebilir siniz.

Doğrusu filmini izlemek daha kolay geldi. Gerçekten sürükleyici, güzel bir filmdi. Filmin sonunda çok şaşıracaksınız. Poirot karakterinin zekasına, olaylara bakış açısına hayran kalacaksınız. Kesinlikle izlemenizi öneriyorum.

Beş Küçük Domuz Oyuncuları: David Suchet, Rachael Stirling, Caroline Crale, Aidan Gillen, Talulah Riley, Patrick Malahide, Annette Badland, Roger Brierley, Richard Teverson, Gemma Jones, Sophie Winkleman, Darien Smith, Jacek Bilinski, Melissa Suffield, Lottie Unwin, Toby Stephens, Marc Warren, Aimee Mullins, Julie Cox, Joel de Temperley

İyi seyirler,

“Polisiye Roman Beş Küçük Domuz Kitabı ve Filmi” üzerine bir yorum

Yorum yapın