İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır. (hadis-i şerif)

İnternet ve Para Blogu
≡ Menu

Online check in yaptırmak

Sanırım biraz geç keşfettim, bu yüzden bunca zaman gereksiz yere erkenden hava alnına gittim. Bir saatlik yolculuklarımı 3-4 saate çıkarttım. Yaşasın duyupta arastırmamak.

He bir de sıraya girmek var onu hiç saymıyorum.

Neyse, zararın neresinden dönsek kârdır. Yarın yapacağım uçak yolculuğu için erkenden hava alanında olmayacağım. Mis gibi check in işlemimi yaptım.

Yarin yapmam gereken tek şey uçağa binerken check in işleminde telefonuma gönderilen kare kodu görevliye göstermek. Bu kare kod bilet yerine geçiyor. İsterseniz hava alanından biletimizi bastırabilirsiniz ama buna hiç gerek yok.

Check in işlemi nasıl yaptırılır

Bu konuya girmeye hiç gerek yok çünkü çok basit. Ben Pegasus’tan bilet aldığım için hemen uygulamasını indirdim ve 3-4 dokunuşla check in işlemimi gerçekleştirdim.

IMG_0050

Check in yaparken kare kodunuzu mail ve mesaj yoluyla size iletiliyor. Eğer telefonunuz iPhone ise passbook uygulamasına da aktarabiliyorsunuz. Ben hepsini değerlendirdim ama passbook kullanarak kare kodumu okutacağım çünkü en basiti.

IMG_0051

Bu basit işlem sayesinde zaman kazanıyoruz ve sıra beklemiyoruz. İyi yolculuklar.Sizde katılın!
E-posta adresinizi giriniz: Onay e-postası gönderilecektir. Gizliliğiniz Google FeedBurner ile güvence altında.

Yazar: Çalışıyor, geziyor, okuyor, öğreniyor ama en çok; içerik odaklı seo çalışmalarıyla ilgileniyor! Bu yüzdendir ki; bu blogda bu konuların ne işi var demeyin! O konularda bir fikre hayat vermek üzere olan denemeler var.

{ 0 yorum yapıldı… add one }

Bana yazın

#Mail adresiniz geçerli ise yorumunuz onaylandığında ve yorumunuza cevap verildiğinde mail yoluyla bilgilendirilirsiniz.

#Gönder butonuna tıkladığınız an yorumunuzun bana ulaşır. Onay beklediğine dair bilgilendirme mesajında geçici bir hata var.