İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır. (hadis-i şerif)

İnternet ve Para Blogu
≡ Menu

Muhteşem Kitap: Satranç – Stefan Zweig

Kesinlikle muhteşem bir kitap. İlk 15 sayfasından sonra, gemideki gizemli adam geçmişini anlatmaya başladığı an; emin olun kitabı bir saniye bile bırakamayacaksınız.

İnsan davranışlarını, bu kadar şiddetli bir şekilde, okuruna yansıtan kaç yazar olabilir diye oturup düşündüm. Artık Stefan Zweig, bütün kitaplarını alıp okuyacağım yazarlar listesinde.

Kitap adı: SATRANÇ
Yazar: Stefan Zweig
Yayıncı: TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI
Çeviri: AHMET CEMAL

satranc Ahmet Cemal

Stefan Zweig, eşi ile birlikte ölümü seçerek, savaşın en acı temsilcileri olarak tarihe isimlerini yazdırdılar. Hitler’in sahip olduğu gücün devamlılığına inandı, eski dünyasının hiçbir zaman varolmayacağını düşündü. Böylesine insan düşüncelerine, davranışlarına hakim biri, bir aydın, nasıl oluyorda kendi yaşamına son veriyor? Stefan Zweig tanıdıktan sonra, savaşların ne kadar ağır izler bırakabileceğini anladım.

Satranç; akıcı, sürükleyici, merak uyandıran, sabırsızlandıran, düşündüren, şaşırtan, süper bir kitap.

İkinci kez bir kitaba konu açıyorum ve iki kitabın çevirisi de Ahmet Cemal’e ait. Kesinlikle Ahmet Cemal çevirisi olmasına dikkat etin.Sizde katılın!
E-posta adresinizi giriniz: Onay e-postası gönderilecektir. Gizliliğiniz Google FeedBurner ile güvence altında.

Yazar: Çalışıyor, geziyor, okuyor, öğreniyor ama en çok; içerik odaklı seo çalışmalarıyla ilgileniyor! Bu yüzdendir ki; bu blogda bu konuların ne işi var demeyin! O konularda bir fikre hayat vermek üzere olan denemeler var.

{ 3 yorum yapıldı… add one }
 • Sibel 31 Temmuz 2016

  Okuduğum en iyi kitaplardan biriydi. Çok akıcı. Bitmeden bırakamazsınız!

 • Ümit 16 Ağustos 2016

  Süper bir öykü. Yazarın intihar etmiş olması ise acı bir durum.

  • Kerem SARI 22 Ağustos 2016

   Evet, yazarın hayatı da ayrı bir hikaye.

Bana yazın

#Mail adresiniz geçerli ise yorumunuz onaylandığında ve yorumunuza cevap verildiğinde mail yoluyla bilgilendirilirsiniz.

#Gönder butonuna tıkladığınız an yorumunuzun bana ulaşır. Onay beklediğine dair bilgilendirme mesajında geçici bir hata var.