İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır. (hadis-i şerif)

İnternet ve Para Blogu
≡ Menu

Muhteşem Film Mandalina Bahçesi (mandariinid)

Sanırım artık izlediklerim kategorisinin açılması gerekiyor. Sekiz gün içerisinde üçüncü film önerisinde bulunuyorum. Hem ramazan hemde film seçimlerim son zamanlarda çok iyi. Hal böyle oluncada konular üst üste geliyor.

İzlediğiniz bütün filmleri unutun ve bu filmi dikkatle izleyin. Çay, cips, çekirdek, patlamış mısır almayı unutmayın. İzlemeniz için kısaca özetleyeyim.

Mandalina Bahçesi

Tek kelimeyle inanılmaz bir film. Savaş döneminde terkedilmiş bir köyde mandalina işiyle uğraşan iki yaşlı adamın hikayesi. Aileleri savaş nedeniyle ülkeyi terk etti.

Mandalina-Bahcesi

Filmde insanlığın ne olduğunu göreceksiniz. Evlerinin yakınında savaşıp ölen askerleri nasıl özenle gömdüklerini yaralılara nasıl baktıklarını hayranlıkla izleyeceğinizden eminim. Mandalina hasat zamanı geliyor ve toplayacak en az 40 kişiye ihtiyaç duyuluyor. Savaş dönemi olduğu için askerlerden destek isteyen yaşlı adam istediği desteği bulamadığı için çok üzgün. Fakat bu üzüntünün sebebi para değil, güzel bir hasatın ziyan olması. Doğara ve insana verilen büyük değerin anlatıldığı güzel bir film izleyeceksiniz.

Mandalina-Bahcesi-Oyunculari

Savaş esnasında iki taraftan birer asker yaralanır ve yaşlı adam bu iki askeri evinde misafir eder. Yaraları iyileştikçe birbirlerini öldürme arzuları büyür fakat yaşlı adam buna müsade etmez. Evin içerisinde birbirlerini öldürmeyeceklerine dair söz alan yaşlı adam ikisinin zamanla birbirine saygı göstermeye başladığını görür.

IMDb Puanı: 10 üzerinden 8.5 güncel durum için IMDb Mandalina Bahçesi sayfasını ziyaret ediniz.

Filmin yönetmeni ve yazarı: Zaza Urushadze 30 Ekim 1965 doğumlu bir Amerikan. Mandalina Bahçesi dışında iki filmi daha var; Ak tendeba, Bolo Gaseirneba.

Yonetmen-Zaza-Urushadze

Baş Rol Oyuncuları: Lembit Ulfsak ve Elmo Nüganen

Lembit Ulfsak filmde baş rol oyuncusudur, insana, insanlığa karşı çok etkili konuları canlandırıyor. Elmo Nüganen sessiz duruşu ve mandalinaların toplanması için verdiği mücadeleyle ön planda. Amacı para değil sadece hasatın ziyan olmaması. İyi seyirler.Sizde katılın!
E-posta adresinizi giriniz: Onay e-postası gönderilecektir. Gizliliğiniz Google FeedBurner ile güvence altında.

Yazar: Çalışıyor, geziyor, okuyor, öğreniyor ama en çok; içerik odaklı seo çalışmalarıyla ilgileniyor! Bu yüzdendir ki; bu blogda bu konuların ne işi var demeyin! O konularda bir fikre hayat vermek üzere olan denemeler var.

{ 0 yorum yapıldı… add one }

Bana yazın

#Mail adresiniz geçerli ise yorumunuz onaylandığında ve yorumunuza cevap verildiğinde mail yoluyla bilgilendirilirsiniz.

#Gönder butonuna tıkladığınız an yorumunuzun bana ulaşır. Onay beklediğine dair bilgilendirme mesajında geçici bir hata var.