≡ Menu

Sadelik, karmaşık düşünceleri süsler.

Kesinlikle izlemelisiniz, Uyumsuz (Divergent)

Genelde blog yazarları “izlediklerim” kategorisi açıp film önerilerinde bulunurlar. Bende uzun zamandır düşünüyordum ve bu film vesile oldu. Çok film izleyen, zor beğenen biriyim ve neredeyse bütün paylaşılması gereken filmleri izledim. Bu tarz konuların devamı gelir mi gelmez mi bilemiyorum, bu yüzden kategori açma konusunu ertelesem iyi olacak.

İlk film konumuzun açılışını “Uyumsuz” orijinal adı Divergent ile yapıyorum. Divergent anlamı “farklı” fakat uyumsuz olarak yorumlanabilir.

Divergent (Uyumsuz) IBMDb puanı: 4 Temmuz itibariyle tam 274.995 kişi tarafından oylanarak 6.8 değerini kazanmıştır. Güncel durumu IBMDb Uyumsuz sayfasından takip edebilirsiniz.

2014 yılında çekilen Uyumsuz filminin yönetmenliğini Neil Burger yapmıştır.

Yönetmen Neil Burger filmlerini merak ederseniz, Uyumsuz dışından Sihirbaz ve Limit yok filmlerinde yönetmenlik yapmıştır. Neil Burger hem yönetmen hem yazardır.

Uyumsuz Oyuncuları

Shailene Woodley – Beatrice “Tris” Geçmiş
Theo James – Dört
Ansel Elgort – Caleb Prior
Miles Teller – Peter
Kate Winslet – Jeanine Matthews
Zoë Kravitz – Christina
Jai Courtney – Eric
Maggie Q – Tori

Oyuncular çok iyi, konu sıradan değil ve çok merak uyandırıcı. Bu filmi izlerken sıkılmanıza imkan yok. İzlediğin en güzel filmler arasına girmeyi başardı. Filmin içeriği acaba gelecekte benzeri bir durum yaşanabilir mi diye düşündürüyor insanı. İnsan oğlu çok hızlı değişiyor, bin yıl sonra kim bilir 🙂

Çok mu abarttın diye düşünmüyor değilim. İzlediğim on filmden dokuzu zaman kaybı olunca böyle filmler daha güzel geliyor olabilir. Hiç yoktan izlerken sıkılmayacağınızın garantisi verebilirim.

Şimdiden iyi seyirler, umarım beğenirsiniz.

Yazar Hakkında: Çalışıyor, geziyor, okuyor, öğreniyor ama en çok; içerik odaklı seo çalışmalarıyla ilgileniyor! Bu yüzdendir ki; bu blogda bu konuların ne işi var demeyin! O konular bir fikre hayat veriyor.


{ 12 comments… add one }
 • kolik

  Uyumsuz oyuncuları benim gördüğüm en iyi kadrolardan biri. İnanılmaz bir uyum sağlamışlar ve gerçekten izlediğim en güzel filmlerden biridir. Daha ok oyuncularına aşık oldum diyebiliriz.

  • Kerem SARI

   Uyumsuz oyuncuları inanılmaz uyum sağlamış demek 🙂 iyiymiş.

 • Sinderalla

  İzlediğim en muhteşem filmlerden biri diyebilirim. Oyuncuları olsun sahneleri olsun inanılmaz güzel bir film. İzlemelisiniz.

  • Kerem SARI

   Aynen, benimde izlediğim en iyi filmlerden biridir. Oyuncuları süper.

 • Anonim

  Süper bir film özel dört çok yakışıklı .
  Herkese tavsiye ederim

  • sinem

   yakışıklı ne kelime. bitiyorum ona

  • murat

   kızda güzel 🙂

 • Unpredictable

  Filmin diğer serileri çıktı 🙂

  • murat

   Bak bu güzel haber işte

 • sinem

  Oyuncuları ve konusu itibariyle beğendiğim en iyi film serisi olma unvanını yakaladı. Oyuncuların sergilediği bilhassa bakışlar çok etkileyici ve gerçekçi. Diğer arkadaşlar gibi bende izlemenizi içten tavsiye ediyorum.

  • Kerem SARI

   Hiç bir filmde bakışlara dikkat etmemiştim:)

 • sinem

  çok güzelmiş.Aşık oldum

Leave a Comment