İnternetten Para Kazanma Yöntemleri (ön bilgi)

Bir kaç gündür çoğunluğu internetten para kazanma hakkında olan yazılardan oluşan 10 adet farklı konuyu ne yapacağımı düşünüyordum. Yazılar genelde bilgilendirme içerikli olduğu için tek başına bir konu olacak kadar yeterli içeriğe sahip değil. Bu yüzden 10 farklı başlıktan oluşan bilgilendirme yazılarını bu başlık altında birleştirmeye karar verdim.

Bu konuyu okuduktan sonra; internetten para kazanan biri tarafından değerlendiren 1o farklı yöntem hakkında bilgilendirilmiş olacaksınız.

Genel anlamda internetten para kazanma yöntemlerini özet halinde size sunan bir konu oldu. Sitemizde bu ve benzeri konuları detaylı bir şekilde kaleme almıştık. Bu yazının sonunda ilgili sayfalar hakında bağlantılara yer vereceğim.

Başlıklarımız:

 1. Blog Yazarlığı Yaparak İnternetten Para Kazanmak
 2. E-Ticaret ile İnternet Para Kazanmak
 3. Ev Hanımlarına İnternetten Para Kazanma Yolları
 4. Evde Makale Yazarak Para Kazanmak
 5. Sosyal Paylaşım Sitelerinden Faydalanarak Para Kazanma Yolları
 6. Facebook Üzerinden Para Kazanma Yolları
 7. İnternetten Nasıl Para Kazanılır?
 8. İnternetten Kolay Para Kazanma Yolları
 9. Makale Yazarlığı ile Nasıl Para Kazanılır?
 10. Makale Yazarak Para Kazanmanın Püf Noktaları

Blog Yazarlığı Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Günümüz de internetin en popüler siteleri sıralamasında ilk sırayı bloglar almaktadır. Blogların popülerliğini arttıran en büyük olguda yazarın genelde kendi şahsi tecrübe ve düşüncelerini paylaştığı bir platform olmasından dolayı son derece doğal olması gerçeği yatmaktadır.

Blog yazarı olabilmek için her konuda çok fazla bilgiye sahip olmanız gerekmemektedir. Örneğin iyi bir ev hanımı olabilirsiniz. Bir blogda ya evde ki temizliğin püf noktalarından bahsedebilirsiniz ya da mutfağınızdan örnekler vererek yemek tariflerinizi yazabilirsiniz. Bloglar tamamen özgür platformlar olduğu için ne tarz bir alanda bilgi paylaşımı yapmak istiyorsanız ona uygun tüm düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu tarz bir blog sahibi olmak istiyorsanız, öncelikle düşüncelerinize paralel bir çizgi de güzel bir domain bulmalısınız. Domaini satın aldıktan sonra bir wepci ile anlaşıp tasarımını ve tüm ayarlarını yaptırınız. Tüm işlemler bittikten sonra günlük düzenli paylaşım yapmaya başlamalısınız. Bu tarz bloglarda güncellik çok önemlidir. Sitenizi ne kadar güncel tutarsanız, o kadar çabuk ilerleme kayıt edecektir. Güncelden kasıtta her gün düzenli olarak içerik girmektir. Bunların hepsini yaptıktan sonra siteniz için sıra siteniz için seçeceğiniz konu başlıklarına geliyor. Google de en çok aranan başlıklardan seçmeye özen gösterin. Son olarak da sitenizin çok hızlı büyümesini ve çok iyi paralar kazanmayı arzuluyorsanız, mutlaka konularınızı özgün olarak yazın. Benzer makalelerden 1 satır dahi alıntı yapmayınız. Bunlara dikkat edilerek yazılan yazılar sizi kısa sürede Google de iyi noktalara taşıyacaktır.

E-Ticaret ile İnternet Para Kazanmak

Bilişim çağını yaşadığımız dünyamız da her işimizi bilgisayarlara ve internete endekslemiş durumdayız. Alışverişten tutunda, emlak aramasına, iş ilanlarına kadar her ihtiyacımızı internet üzerinden halledebilmekteyiz. İnsanların bu yoğun talebi de internet üzerinde oluşan önemli bir ticaret ağına yol açmıştır. Çok önemli bir pazar oluşturan internet ticaretine E-Ticaret adı verilmektedir.

E-Ticaret sosyal hayatta yapılan ticaretten hiçbir farkı bulunmayan bir sanal ticaret çeşididir. Sosyal hayattan farklı olarak dükkan kirası, depozito vs gibi hava paraları bulunmayan bir ticarettir. Ayrıca çok daha fazla insana ulaşma imkanına da sahip olabilirsiniz. Bu işle uğraşan çoğu insan reelden çok daha fazla parayı E-Ticaret siteleri ile kazandıklarını söylemektedirler. Bu işten hiç anlamayan birinin bu konuda mutlaka bir uzman Webmaster den destek almasında fayda bulunmaktadır. Şöyle ki sizin adınıza siteyi oluşturur ve satacağınız ürünleri siteye ekleyerek sadece satış yapacak durumda size siteyi teslim edebilir. Hatta anlaşma sağlamanız durumunda her ay küçük bir miktar ücret vererek sitenin daha iyi yerlere gelmesi için çalışmasını da sağlayabilirsiniz. Bu sayede de çok güzel kazanımlar elde edebilirsiniz.

E-Ticaret günümüzün parlayan iş kollarının başında gelmektedir. Bu işte müşterinin güvenini kırmadıktan sonra ve kaliteli malları,hızlı bir şekilde müşterinize ulaştırmayı başardıktan sonra kısa sürede çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına İnternetten Para Kazanma Yolları

Ev hanımları günümüz de internet teknolojisinden faydalanarak kendilerini en iyi şekilde geliştirme imkanına sahiptirler. Birçok bayanda internetten nasıl faydalanacağını çok iyi bildiği gibi maddi kazanımlarda elde etmektedir. Geçmişte olduğu gibi kadınlar zamanını sadece yemek ve ev işleri ile geçirmemektedirler. İnternette de yoğun zaman geçiren ev hanımlarımız bu teknolojiden nasıl faydalanacağını bilirse, çok güzel maddi kazanımlar elde edebilir. Nasıl mı?

En basitinden bugün herkesin sosyal paylaşım siteleri üzerinde kendilerine ait bir hesapları bulunmaktadır. Bunun yanında birde el işlerinizi sergileyebileceğiniz ve satışa sunabileceğiniz bir hesaba sahip olabilirsiniz. Bu hesap da evde boş zamanlarınızda yapmış olduğunuz el işlerini resimleri ile satışa sunabilirsiniz. Emin olun kısa bir zamanda hem yoğun sipariş alacaksınız hem de kalabalık bir müşteri kitlesi oluşturabileceksiniz.

Yemek yapmaktan hoşlanan bir ev hanımı da kendine bir yemek blogu açabilir. Orada yemek tariflerini sunarak yine kalabalık kitlelere ulaşmayı başarabilir. Kitlesi ne kadar kalabalıklaşırsa Google reklamlarından alacağı miktarda o kadar yükselecektir.

Ben bunların hiçbirini yapamam ama güzel yazı yazarım diyorsanız o zaman size tavsiyemiz içerik yazarlığı yapmanız. Şuan sosyal medyanın en popüler işi olan makale yazarlığı kazanım açısından da çok iyi paralar kazanılmasına yol açan bir iş kolu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siz yeter ki hangi alana yönelmek istediğinize karar veriniz. İnternette ev hanımları için çok güzel işler sizi beklemekte.

Evde Makale Yazarak Para Kazanmak

Teknoloji çağını yaşadığımız dünyamız da herkesin ekonomik olarak özgürlüğünü elde bulundurabilmesi için teknolojinin nimetlerinden en iyi şekilde faydalanmayı bilmesi gerekmektedir. Şöyle ki özellikle internet teknolojisini çok iyi tanıyan ve bilen insanlar bu teknolojinin nimetlerinden bir tanesi olan evden para kazanma yollarını da çoktan keşif etmiş bulunmaktadırlar.

Evde para kazanma yollarına en güzel örnek makale yazarlığıdır. Günümüz de trendi en yüksek olan internet üzerinden para kazanma yollarının başında içerik üreticiliği gelmektedir. İnternette makale yazarı olabilmek için kitap yazacak ayarda edebi bilgiye ve sözcük haznesine ihtiyacınız yoktur. Akıcı bir Türkçe ve dilbilgisi kurallarına uyumu bilen herkes bu şekilde ekmeğini makale yazarlığı ile çıkartabilir.

İnternet siteleri için makalelerin özgünlüğü ve kaliteli olması her şeyden önemlidir. Çünkü bu makaleler sayesinde beslenir ve Google sıralamasında iyi yerlere gelebilir. Bunun içinde her site sahibinin iyi ve kaliteli içerik yani seo uyumlu makale girebilen makalecilere ihtiyacı her zaman olmaktadır.

Makale yazarlığından ne kadar gelir gelebilir diye düşünmeyin. Asgari ücretin çok üstünde rakamları rahatlıkla kazanabilirsiniz. Yeter ki bu işi yaparken sürekliliği elinizden bırakmayın. Ayrıca müşterinizi asla eli boş olarak geri çevirmeyiniz. Müşteriler için en önemli şeylerin başında makale yazarının söylediği zamanda işi teslim edebilmesi gelmektedir. Bunları başardıktan sonra birde kaliteli yazılar yazmayı başarabilen herkes internet üzerinden rahatlıkla çok güzel paralar kazanabilir.

Sosyal Paylaşım Sitelerinden Faydalanarak Para Kazanma Yolları

Sosyal Medya denilince akla ilk olarak sosyal paylaşım siteleri gelmektedir. Çünkü internete girme eğilimi olan insanların hemen hemen hepsi bu sosyal paylaşım sitelerinde kendilerine özel bir profil sayfasına ve buna ek olarak keyfi açılan yandaş sayfalara sahiptirler. Yaşadığımız yüzyılda internet fenomeni denilince ilk akla bu paylaşım siteleri gelmektedir. Bunların başlıca gelenleri; Facebook, Twitter ve İnstagramdır.

Bu üç dev paylaşım sitesi son yıllarda internet teknolojisinden faydalanmasını bilen insanlar için önemli bir geçim kaynağı da olmayı başarmış durumdadırlar. Bu sitelerden faydalanılarak çok güzel gelirler elde etmek sizin elinizde. Şöyle ki en popüler yöntemlerin başında gelen takipsi satın al veya sayfa satın alma gibi durumları örnek verebiliriz.

Kendi geliştirdiğiniz bir sayfayı 100 binlere getirdikten sonra çok iyi paralara satabilirsiniz. Ya da bunun tersi bir durum gerçekleştirerek kendinize böyle bir sayfa satın alıp, o sayfa üzerinden kendi sitenizi tanıtabilirsiniz veya ürünlerinizi tanıtıp satışa sunabilirsiniz vs. Daha birçok alanda bu sayfalardan faydalanmanız mümkündür.

Bir parçası olduğunuz sosyal paylaşım sitelerini sadece eğlence amaçlı kullanmak sizi köreltir. Hiçbir şey yapamıyorsanız, keyfi bir sayfa açın ve sayfanızı geliştirin. Gerek paylaşımlarınızla, gerekse eş, dost desteği ile kısa sürede geliştirebilirsiniz. Ondan sonrada sayfanızı satışa sunun. Eğlenerek zaman geçirdiğiniz bir sayfadan çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Facebook Üzerinden Para Kazanma Yolları

Bu yazımızda internet teknolojisinden faydalanarak sosyal paylaşım siteleri üzerinden nasıl para kazanabilirsiniz konusunda sizleri aydınlatmak istiyoruz. Birçok başarı örnekleri ile insanların yapmış olduğu işlerin başında büyük projeler gelmektedir. Tabi ki bizlerin burada ki ilk amacı sadece belirli düzeye ulaşarak kısıtlı bütçelerle internetten para kazanmak olacak. Bunu sağlayabilmemiz adına düşünür bir beyne ve yazmaktan sıkılmayan bir ruh haline ihtiyacımız olduğunu belirtmek isterim.

Bazı web sayfaların video tarzı yorumlarda da görebiliyorsunuzdur ki insanların farklı şekilde İnternet üzerinden para kazanma şekilleri vardır. Bunları dönem dönem gözlemlediğim kadarı ile merak eden ve yapmak isteyen insanların ulaşabildiği kaynaklar kısıtlı olduğundan dolayı bugün sizlere basit bir örnekle nasıl para kazanabileceğinizi anlatmak istiyorum. Günümüzün en değerli ve insanların en çok vakit geçirdikleri bir sosyal proje olan Facebook üzerinden para kazanmanız mümkün. Örneğin bir hobiniz var ve bunu insanlara duyurmak istiyorsunuz.

Facebook üzerinden bir sayfa oluşturarak burada kendi kitlenize ulaşabilirsiniz. Sayfa beğenileriniz arttıkça ve size olan hitap çoğaldıkça da diğer insanlar sizlerle iletişime geçerek sayfa üzerinden kendi web sitelerinin ya da sayfalarının reklamlarını vermek isteyeceklerdir. Sizlerle eş değer de olan diğer sayfalara reklam vererek bu sayede internetten para kazanabilirsiniz. Bu da sizler için ileriki dönem de ek gelirden çıkıp kendi geliriniz haline gelebilir. Tabi ki bu da sizin çalışma azminiz ve başarınıza bağlıdır.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Bu yazımızda sizlere İnternet aracılığı ile hangi olanaklarla para kazanabileceğinizden bahsetmek istiyorum.  Birçok insanın bildiği ya da bilmediği hali hazır da projeler mevcuttur. Bazı zamanlar bunları değerlendirebilmek için her ne kadar maddi imkanlarımız el vermese de, aslında hiçbir maddiyet gerekmeden de bu imkanları kendimize sağlayabilmemiz gayet mümkündür. Öncelik olarak sizlere Blog sayfalarından bahsetmek istiyorum. Bloglar aracılığı ile Adsense ve diğer reklam firmalarından belirli düzeyde gelirler elde etmeniz gayet mümkündür. Tabi bunu yapabilmemiz için önceliğimiz her işte olduğu gibi burada da düzen olmak zorundadır.

Günlük olarak kendimize bir iş gibi benimsediğimiz Blog sayfamız da yayınladığımız yazıların özgünlüğü ve kalitesi ile kendimize bir kitle oluşturduğumuz da çok rahat ve kolay bir şekilde İnternetten para kazanabiliriz. Bunun yanı sıra bütçe sorunumuz yoksa farklı sektörlere de bakabiliriz. Oyun gibi zorlu sektör de olmak ve başarıyı yakalamak istiyorsak da belirli tecrübe edinmemiz gerekmektedir.

Bizlerin başlangıç olarak internetten nasıl para kazanılır mantığını anlamamız gerekiyor. Bunu okuyarak ve araştırarak yaptığımız sırada kendimizce insanların yapmış olduğu deneme yanılma yöntemlerini de takip edebiliriz. Bunun için değerli aram motoru Googleyi kullanabilirsiniz. Bu sayede iyi bir tecrübe edinerek bu işe başlama fırsatını yakalayabilirsiniz. Bizlerin bugün yapmaya çalıştığını unutmayalım ki birçok insan uzun yıllar önce başlamış ve başarmış durumdadır. Bu yüzden sizin de başlamanız bir nevi kazanacağınız anlamına gelir.

İnternetten Kolay Para Kazanma Yolları

Hayatımızın önemli bir zaman dilimini işgal eden İnternet teknolojisi sadece eğlenmek ve bilgi edinmek için kullanabileceğiniz bir teknoloji değildir. Siz elinizin altında ki bu cihazı ne kadar iyi tanırsanız, o kadar önemli kazanımlara da imza atabilirsiniz.

Günümüz de insanlara en çok iş alanı açan teknoloji internettir. Çoğu insanda zamanının büyük bir bölümünü bu teknoloji üzerinde geçirmesine karşılık nasıl kazanım elde edeceğini bilememektedir. Bu tip çıkmazlar yaşayan okurlarımız için internetten kolay nasıl para kazanılır hakkında bilgi vermek istiyoruz.

İlk olarak kendinize bir hedef belirleyin. Mesela diyelim ki sizin yazı yazma konusunda yeteneğiniz var ve bunu değerlendirmek istiyorsunuz. O zaman yöneleceğiniz alan kesinlikle içerik yazarlığı olmalıdır. Bu konuda internet üzerinden pek çok siteye ulaşıp yazı yeteneğinizi değerlendirebilirsiniz.

Ben yazı yazma konusunda yetenekli değilim ama web işlerinden çok iyi anlıyorum diyorsanız, o zaman size tavsiyemiz kesinlikle bir web sitesi açmanız ve geliştirmenizdir. Hatta ilerleyen zamanlarda E-Ticaret işine de yönelip çok güzel kazanımlar elde edebilirsiniz.

Bunlar yetenek isteyen işler olduğu için herkes bu işlere yönelemeyebilir. Fakat internet üzerinden anket çözerek para kazanmak için hiçbir yetenek gerekmemektedir. Yani siz sadece anket sitelerine ulaşıp, anket çözebileceğinizi bildirerek de para kazanabilirsiniz.

İnternet çok büyük bir okyanus ve bu okyanustan balık tutarak beslenmek isteyen herkes için mutlaka bir balık türü bulunmaktadır. Siz sadece oltayı atmasını öğrenin, gerisi zaten kendiliğinden gelecektir.

Makale Yazarlığı ile Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanlarda sosyal medyada sıklıkla duyulan bir meslek olan makale yazarlığı konusunda birçok insanın merak ettiği sorular bulunmaktadır. Bizde bu yazımızda bu konuda yeteneği olup da nasıl değerlendireceğini bilmeyen insanlara bir nebze olsun bilgi vermek istiyoruz.
Yazı yazma konusunda kendine güvenen herkes; ev hanımları, öğrenciler, emekliler vs. Herkesin bu yeteneğini internet üzerinden değerlendirme imkanı bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken sadece doğru platformlara ulaşıp, oradan müşterilerinizle tanışmaktır. Benim sizlere bu konuda ki naçizane tavsiyem önceliğiniz her zaman için Webmaster siteleri olsun. Çünkü bu tarz sitelerde site sahipleri birada bulunacağınız için çok daha kolay müşteri ağınızı oluşturabilirsiniz. Bu sitelere nasıl ulaşabiliriz?

Google arama motoruna Webmaster siteleri veya makale siteleri gibi sözcükler yazarak arama yaptırırsanız, karşınıza bu konuda para kazanabileceğiniz birçok site çıkacaktır. Bu sitelerde makalenin internet siteleri için ne kadar önemli olduğunu yazılan yazılardan kısa sürede öğrenebilirsiniz. Böyle bir siteye adım atınca atacağınız ilk adım, bu işi yapabileceğiniz bir Makale Yazarlığı konusu açmalısınız. Bu konuda kendiniz ve yazılarınız hakkında aydınlatıcı bir bilgi vermelisiniz. İlk zamanlar fiyatlarınızı çok astronomik tutmayın. Taban fiyattan konunuzu açınız. Zamanla zaten müşterileriniz de oturacaktır. İşte o zaman hak ettiğiniz ücreti zaten rahatlıkla talep edebilirsiniz. Bu şekilde aylık 2000 TL gibi önemli bir rakamı her ay rahatlıkla sabitleyebilirsiniz. Bu tarz bir yeteneğe sahipseniz, hiç düşünmeden bu işe girmenizi tavsiye ederim.

Makale Yazarak Para Kazanmanın Püf Noktaları

Makale kelimesi ile ilk tanışıklığımız birçoğumuzun ortaokul yıllarında edebiyat derslerinden kalma bir aşinalıktır. Tabi ki ilerleyen zamanlarda eğitim yaşamımız da pek çok kez karşılaştığımız, hatta keyifle okuduğumuz yazı türleri olmuştur. Birçoğumuz makale ile hiçbir alakası olmayan sayısal bölüm mezunu olarak üniversite hayatımıza adım atmışızdır. Fakat günümüz de değişen ekonomik koşullar ve internet teknolojisinin hayatımızda etkin rol alması, birçoğumuza yeni bir ekmek kapısı açılmasına yol açmıştır. Bu yeni ekmek kapısı da internet üzerinden makale yazarlığı yaparak para kazanmaktır.

Düzgün bir anlatıma ve dilbilgisine sahipseniz, işsiz kaldığınız dönemlerde artık aç kalma kaygısı yaşamanıza gerek kalmayacak. Çünkü internet üzerinden yapılan makale yazarlığında çok büyük bir pazar ve herkese yetecek kadar büyük bir pasta bulunmaktadır. Sizin tek yapmanız gereken bu işin yapıldığı siteleri internet üzerinden tespit etmek ve o sitelere başvurmaktır.

Makale yazarak para kazanmanın püf noktaları hakkında bilgi verecek olursak;

* Bir makale yazarının kelime haznesi çok geniş olmalı ve kelimeleri doğru yerde kullanmasını bilmeli.

* İnternet yazarlığında Seo uyumlu makale yazmanın inceliklerini mutlaka bilmelisiniz.

* Bu işi para kazanmak için tercih etmiş bir insan, asla müşterilini yüzüstü bırakmamalıdır. Önceliği her zaman için müşterilerinin işleri olmalıdır.

* Özgün makale yazımına çok önem vermelisiniz.

* Dilbilgisi kurallarını anlatımınıza çok iyi yansıtmalısınız.

* Çok iyi bilgiye sahip olduğunuz konularda dahi küçük bir araştırma yapmadan yazı yazmamalısınız.

Benzeri konular hakkında detaylı bilgiler için sitemizde bulunan diğer konularımızı inceleyebilirsiniz. Kısa yol olarak PARA kategorisi..

“İnternetten Para Kazanma Yöntemleri (ön bilgi)” üzerine 2 yorum

 1. İnternette nasıl para kazanılır? bunun bu makaleden daha güzel bir cevabı olamaz sanırım. Doğrusu yorum yapmadan geçemedim. İnternet ve para ağırlıklı bi blogunuz olduğunu küçük bir gezintiyle öğrenmiş bulundum. Bende bu alana yakın bir konuda çalışmaktayım, konuyla ilgili size bir teklifte bulundum, umarım kısa zamanda dönüş yaparsınız.

  Cevapla

Yorum yapın