İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır. (hadis-i şerif)

İnternet ve Para Blogu
≡ Menu

İlginç fikirler, yeni projeler ve büyük paralar

Biliyorum belgesel başlığı gibi oldu 🙂 Bu konuyu ele almak uzun zamndır aklımdaydı, sonunda yazmaya başlayabildim. Yıllardır internetin hızla yaygınlaşmasını en ince ayrıntılarına kadar yaşadım diyebilecek kadar gözlemledim. Sürekli yeni fikirler ürettik ve projelendirdik; bir kısmı(az olan) başarılı oldu, bir kısmı hiç bir işe yaramadı. Biz yinede hiç durmadan düşündük ve düşündük. Her zaman yeni bir başarıyı önümüze koydular ve bizler hayretle inceledik durduk. Ne kadar yatırım almış, nasıl bir kitleye ulaşmış, biz nasıl düşünemedik diye yapılmış bitmiş projelerle zaman geçirdik durduk.

fikirler ve para kazanmak

Her gün içimizde tekrarladığımız cümle şuydu: yapılmayan ne kaldı?

Al sana agario oyunu, çığ gibi büyüdü ve hala büyüyor. Oyunun temasıda büyüme zaten. Büyükten kaçacaksın, küçükleri kovalayacaksın! Ne yapabilirim diye düşünürken yapılacak bir şey değil bu.

Bu örnek yapılmayan ne kaldı sorusuna cevaptı aslında. Daha eskiye inelim, eskiye inelim derken domainlerin boşta olduğu zamanlara kadarda inemeye gerek yok 🙂 Mesela yemek sepeti, kim derdiki o dönemler böyle bir proje tutar?

yeni projeler

Ya bi taksi? gelde ah ah deme. Nasıl paralar kazanıyorlar bilmek istemesiniz. Herkezin bildiği bir örnek vereyim; namı değer whatsapp, kaç milyar dolara facebook’a satıldığını söylemek istemiyorum. Bu konu bitince bilmeyenleriniz google amcaya sorsun kaç milyar dolar olduğunu.

Maaşı güzel bir işe girmek veya ticaret yapmak güzeldir, para kazandırır ama verdiğim bir kaç örnekteki gibi kısa sürelerde o paralar kazanılmaz. Whatsapp’ın değeri, ülkemizin en zengin insanlarının mal varlığından daha çokmuş. Bunuda bir yerde okudum ama araştırıp doğrulamadım, onuda siz araştırırsınız 🙂

sacma-sapan-fikirler

Dikkat edin, eğer beynimizi çok fazla zorlarsak bu tarz icatlar çıkabilir bizden. Neyse artık bizim işimiz yapılanlarla değil, yapılmayanlarla olsun, yıllardır olduğu gibi! Asla yapılmayan ne kaldı demeyelim. Verdiğim örnekleri düşünün, o projelerin gerçekleştiği günlerin bu günlerden hiç bir farkı yok. Emin olun hala yapılmayan ve bizim ilerde vay be yinemi diyip yine aldıkları yatırımları ve kazançlarını incelemeye başlayacağımız projeler olacaktır.

Çok yükseklerde dolaşmayın, agario örneğiyle kendinize çeki düzen verin. Basit, yapılmamış fikirler üretmeye çalışın. Belki ilerde bizim incelemeye aldığımız büyük projelerden birini siz yaratmış olursunuz, kim bilir.

Saygılarımla, bol projelik fikirler diliyorum.Sizde katılın!
E-posta adresinizi giriniz: Onay e-postası gönderilecektir. Gizliliğiniz Google FeedBurner ile güvence altında.

Yazar: Çalışıyor, geziyor, okuyor, öğreniyor ama en çok; içerik odaklı seo çalışmalarıyla ilgileniyor! Bu yüzdendir ki; bu blogda bu konuların ne işi var demeyin! O konularda bir fikre hayat vermek üzere olan denemeler var.

{ 3 yorum yapıldı… add one }
 • Tarkan Genç 1 Ocak 2017

  Hocam agar.io ne kadar kazanıyordur sizce?

  • Kerem SARI 1 Ocak 2017

   Hocam net bir bilgim yok fakat oldukça güzel paralar kazandıkları ve kazandırdıkları ortada.

  • Kerem SARI 1 Ocak 2017

   Hiçbir bilgim yok fakat oldukça güzel paralar kazandırdılar.

Bana yazın

#Mail adresiniz geçerli ise yorumunuz onaylandığında ve yorumunuza cevap verildiğinde mail yoluyla bilgilendirilirsiniz.

#Gönder butonuna tıkladığınız an yorumunuzun bana ulaşır. Onay beklediğine dair bilgilendirme mesajında geçici bir hata var.