Evde para kazanmanın yolları

Son konularımda içerikle ilgili uzman kişilerin yazılarına yer veriyorum. Bu şekilde konuyu uzmanından öğrenip benim gibi gözlemci birinin fikirlerini almış oluyorsunuz. Bu Pazar’ki konumuz evden para kazanmanın yolları olacak.

Bir çok yöntemi var aslında hepsini tek tek inceleyip ilgili kaynaklarla ve nette paylaşılan tecrübeleri alarak detaylı bir konu oluşturmak isterdim. Belki bu konuyu güncelleyerek istediğim gibi detaylı bir hale getirebilirim.

Yazarımızın yazısına geçmeden önce hangi yöntemle evden para kazandığı hakkında bilgi vereyim. Daha önceki konularda detaylarına yer verdiğimiz, makale yazarlığı yaparak para kazanmaktadır. Konuda yine aynı yazarımızın güzel bir yazısı bulunmaktadır.

Yazarımızın evde para kazanmanı yolları başlıklı yazısına geçiyoruz..

Evde para kazanmak

Yaşadığımız çağ her alanda insanlara birçok fırsatı bir arada sunabilen bir çağdır. Şöyle ki artık işsizlik sorunu diye bir şey kafasını kullanabilen hiç kimse için söz konusu dahi değildir. Evet herkes kamuda memur olamaz. Esnaf, şirket çalışanı olmak vs. gibi işlerde çalışmak bazen çok zor olabilir. Fakat bunları hiç yapmadan sadece evde oturarak da birçok işi yapabilirsiniz. Günümüz de evi ofise çevirerek çalışma ortamı yaratmak son derece popüler bir uygulamadır. Siz para kazanmayı istedikten sonra, para kazanmanın pek çok yolu bulunmaktadır.

Biz bu yazımızda evden para kazanmanın en popüler yolları hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Ev hanımı olmak, öğrenci ya da emekli olmak sizi köreltmemelidir. Durumunuz ne olursa olsun size uygun bir iş mutlaka bulunmaktadır. Şimdi bu işler için size birkaç tavsiyede bulunmak istiyoruz.

Makale Yazarlığı ile Para Kazanmak
Günümüzde sosyal medyanın önemi tartışılamayacak kadar çoktur. Sosyal medya üzerinde bulunan binlerce site bulunmaktadır. Bu sitelerin Google de ilerlemesi ve adını duyurabilmesi için sürekli olarak yeni içerikler girilmesi gerekmektedir. Bu içeriklerde makale tarzında yazılardan oluşur. Site sahipleri bunu tek başına halletmekte zorluk çektikleri için çoğu zaman makale yazması için Editörler alırlar işe. Sizinde güzel ve akıcı bir Türkçeniz var ise kesinlikle bu işi yaparak çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Günlük 7 – 8 saatinizi bu işe ayırarak aylık 2000 TL parayı rahatlıkla kazanabilirsiniz. Ev hanımları, öğrenciler ve emeklilerin en çok tercih ettiği işlerin başın da bu şekilde yapılan makale işi gelmektedir.

Youtube üzerinden para kazanmak
Sosyal paylaşım sitelerinin en büyüğü olan Youtube hemen her gün hepimizin ziyaret ettiği bir müzik paylaşım sitesidir. Birçoğumuz bu siteden nasıl para kazanılabileceğini bilmeyiz. Oysa kolaylıkla bu site üzerinden para kazanabilirsiniz. Sitenin popüler başlıkları üzerine video yayınlayabilirsiniz. Bir süre sonra yayınladığınız videolar popüler olacaktır. O zaman sizde Youtube ortaklık programına başvurabilirsiniz. Bu program sayesinde videolarınızın üzerinde beliren reklamlardan para kazanabilirsiniz.

İnternet Sitesi – Blog Tasarımı
Web tasarım konusunda biraz bilgiye sahipseniz, internette yayınlanan videoları takip ederek kendinizi daha fazla geliştirme şansına sahip olabilirsiniz. Biraz ucuz fiyat vererek, kaliteli işler çıkartabilirseniz, kısa sürede müşteri kitlenizi oluşturursunuz ve bu işten çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

E-Ticaret
Günümüzde ticaret mağazalardan evlere taşınmış durumdadır. Ürünlerinizi E-Ticaret siteleri üzerinden sergileyerek rahatlıkla evden kargo sistemiyle satışa sunabilirsiniz. Evden kargo ile istediğiniz her yere siparişleri ulaştırıp bundan da çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Ev de Çocuk Bakıcılığı
Çocuklarla zaman geçirmeyi seviyorsanız ve onlara yetebileceğinizi düşünüyorsanız, yapabileceğiniz en keyifli iş çocuk bakıcılığıdır. Bugün çalışan kesim olarak nitelendirilen çiftlerin çocukları kreş çağına henüz adım atmadıysa, mecburen güvenilir bir bakıcıya teslim edilmek zorundadır. Çok fazla iş bulma imkanı olan bir sektör olan çocuk bakıcılığında karşılıklı anlaşma yolu ile ister kendi evinizde, isterseniz de baktığınız çocuğun evinde bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu işi daha ileri boyutlara taşımak için kreş tarzında bir yer açabilirsiniz. Böyle bir durumda da belediyeye gerekli evraklarla müracaatınızı yapmanız gerekmektedir.

Ütü Yaparak Para Kazanmak
Facebook üzerinden ütü yapabileceğinize dair küçük bir reklam vererek rahatlıkla ütü işi alabilirsiniz. Akşam televizyon izlerken güzel bir ütü ve ütü masasıyla çok sayıda malzemeyi ütüleyerek bu işten çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Ev hanımlarının her gün kendi evlerinde yapmış oldukları bir işi paraya dökmüş olmanın keyfini de yaşamış olacaksınız.

Terzilik Yaparak Para Kazanma Yolları
Dikiş dikmeyi biliyorsanız, bunu rahatlıkla evinizde terziliğe çevirerek para kazanabilirsiniz. Eğer kendinizi yeterli bulmuyorsanız, halk eğitimin açmış olduğu ücretsiz kurslardan birkaç ay yararlanarak seviyenizi ilerletebilirsiniz. Dikiş dikmeyi seven bir insan için çok keyifli bir para kazanma yolu olacaktır.

Pansiyonerlik
Kendi evinizde pansiyonerlik yapabileceğinizi biliyor musunuz? Nasıl mı? Her yıl öğrenci değişim programı ile ülkemize binlerce yabancı öğrenci çocuk gelmektedir. Bu çocukları evinizde ağırlayarak bundan güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

Ürünlerinizi satışa çıkartın
Maharetli ev hanımları evlerinde çok güzel el işleri, dikişler, nakışlar, kokulu mumlar, takılar vs gibi değişik ürünleri üretmektedir. Artık bunları elimizden nasıl çıkartacaz kaygısı yaşamanıza gerek kalmadı. Ebay, Etsy, Gittigidiyor veya bir Facebook sayfası üzerinden bu ürünleri satışa sunabilirsiniz. Kısa sürede kalabalık kitlelere ulaşacaktır ve yeni siparişler alacaksınız. Evde yapmış olduğunuz küçük el işlerini artık internet üzerinden rahatlıkla pazarlayıp, gelir elde edebilirsiniz.

Online Anketlerle para kazanmak
Bu yolla çok büyük kazançlar elde edemeseniz de küçük harçlıklar çıkartabilirsiniz. İnternet üzerinden online yapan siteleri tespit ediniz ve bu sitelere üye olunuz. Sizin profilinize uygun anketler olduğu zaman hemen size mail yoluyla ulaşacaklardır. Anketi doldurur doldurmazda paranız hesabınıza yatırılacaktır.

Daha bunlara benzer birçok yolla evden para kazanabilirsiniz. Siz yeter ki hedefinizi belirleyin. Yukarı da saymış olduğumuz maddelerin birçoğu azımsanmayacak paralar kazanmanıza yol açacaklardır. Dışarıda asgari ücretle çalışacağınız işlerden çok daha rahat işleri, asgari ücretin çok daha üzerinde bir gelirle evinizde yapabilirsiniz.

evde-para-kazanma-yolları.jpg

Yine bir görselle yazarımızın yazısını sonlandırdık. Görsel demişken söylemek isterim; blogun ziyaretçi sayısı arttıkça daha çok ilgi ve devamında sitem tarzında sorular içeren mailler de gelmeye başladı.

Gelen bir mailde;

Kullandığın görsellerin kaynağını paylaşmamanın sebebi var mı?

Diye bir soru sorulmuş. Bu mailden önce başka bir arkadaşta;

Bence resimleri aldığın sitelerin linklerini kaynağa eklemelisin.

Şeklinde bir öneride bulundu.

Emin olun eğer “kaynağı belli olan” bir görsel hoşuma giderde ben o görseli konularımda kullanırsam kaynak gösteririm. Şuana kadar kaynağı belli olan bir resim dikkatimi çekmediği için bu tarz kaynak bilgilerine sitemde rastlamadınız. Ben her zaman kaynak paylaşılmasından yanayım. Lâkin şuan bu konudaki gibi kaynağı belli olmayan resimlerin kaynağını nereden bulabilirim?

Konuyu fazla sapıtmadan konuyla ilgili kendi fikirlerimi sunayım. Ben bulunduğum sektörden kaynaklandığı için mi bilmiyorum ama en basitinin ve faydalı olan evden para kazanabileceğiniz yöntem makale yazarlığı olduğunu düşünüyorum.

Nedir faydası? tabiki yazabilme kabiliyeti kazanmak, aynı zamanda kelime bilginizi geliştirmiş oluyorsunuz. Yazdıkça daha iyi yazabilen biri olacaksınız. Belki herkes için gerekli bir durum olmayabilir, kendimden yola çıkarak söyledim. Benim için yazabilmek çok önemlidir, hayatımı bir çok yönden olumlu etkiliyecek bir yetenektir.

Konuyla ilgili benim önerim;

İlk önerime daha önce farklı bir konuda yer vermiştim. Web sitesi kurarak para kazanmak konumu inceleyebilirsiniz.

Evde Pasta, Kek yaparak para kazanmak.

Belki bu yöntemi daha önce duymuşsunuzdur. Ben sadece duymadım aynı zamanda araştırdım ve evde para kazanmak için nasıl bir potansiyele sahip olduğunu gördüm.

Paki nasıl ve neden para kazandırıyor bu pasta, kek vs. Biraz ilginç olacak belkide ama bence kesinlikle haber yetersizliği. Abuk subuk gıda haberleri dönem dönem ısıtılıp bize servis edilir. Yok bilmem ne yağları yok bilmem ne pastanesinin şok görüntüleri yok bilmem ne içeren pastaları almayın falan filan.

Bu haberler yüzünden evde kendi pastasını kekini yapmayan ev hanımları veya zamanı olmayan iş kadınları yada özel günler nedeniyle dışardan pasta kek alması gerekenler. Hatta şirketlerde düzenlenen doğum günleri, kutlamalar vs. vs.  Anlıyacağınız piyasası hiçte küçük değil!

Bu işe başlamak için müşterilerimizin korkularını yenmelerini sağlamamız gerekecek. Tam anlamıyla güven sağlamalıyız.

Yapmanız gerekenler:

  • Çok ama çok temiz bir mutfak.
  • Sosyal ağ hesapları.
  • Mümkünse blog sitesi.
  • Samimiyet.
  • Güven hissi uyandırmak için aşırı doğallık.
  • Video ve fotoğraf çekimleri için kamera.

Neden böyle bir liste yaptım bilmiyorum. Siz mantığı anladıysanız yapmanız gerekenleride anlamış olacaksınız. İlk etapta kendinizi tanıtmak için videolar çekip sosyal hesaplarda paylaşın. İletişim bilgileriniz bulunabilir olsun. Bulunduğunuz civardan siparişler alacaksınız ve zamanla müşterileriniz artacak.

Bol kazançlar dilerim..

Yorum yapın