≡ Menu

En İyi WordPress Teması THESIS (Diythemes)

Tamam iddialı bir başlık biliyorum ama bahsedeceğim temayı tanıyınca hak ettiğini göreceksiniz. En iyi WordPress teması olarak adlandırmamın sebebini yazıyı okudukça daha iyi anlayacaksınız. Aslında tema dememiz yanlış olur, “thesis” ile sitenizi istediğiniz gibi tasarlayabilir ve yönetebilirsiniz. Yani thesis bir tema framework’udur. Sitenizin ihtiyacı olan seo, bileşenler, font tercihleri, sayfa genişliği, renklendirme gibi bir çok konuda size tercih hakkı sunuyor.

En önemlisi de seo konusunda uzman yazılımcıların tasarladığı bir uygulama.

Firma adı “DIY Themes” olmasına rağmen Thesis olarak bilinir.

Türkiye’de pek bilinmese de dünya çapında tartışılan iki sistem var ve bunlardan biri Thesis. Rakibi olan “Genesis“te seo açısından çok profesyonel bir framework’tür. Bu iki temayı diğerlerinden ayıran en büyük etken daha kapsamlı ve geniş bir alt yapıya sahip olmalarıdır. İlk başlarda dediğim gibi sitenizi her konuda yönetebileceğiniz, temiz ve profesyonel bir kodlamaya sahiptir. DIY Themes şuan 57.000 müşteriye hizmet veriyor.

Orjinalinde dört ayrı hazır tasarım bulunuyor. Bana göre bunların en güzeli “classic responsive” temasıdır. Çok sade, okunaklı ve hızlı bir temadır. Herkes beğenmez bu tarz temaları, daha çok cıvıl cıvıl yanıp sönen cav cav lı temalar kullanılır. Binlerce siteye giren biri olarak rahatlıkla böyle bir tespitte bulunabiliyorum. Bu yüzden Thesis gibi orjinalinde sade olan framework’ler Türkiye’de pek tanınmıyor. Tabi pahalı olmasıda ayrı bir etken.

Thesis üç ayrı paketle satışa sunulmuş. En pahalı paketi bir kez alınıyor ve istediğiniz kadar sitede kullanıp ömür boyu güncelleyebiliyorsunuz. Lisanslama politikası ilk açıldığı andan itibaren hiç değişmedi. Bu şekilde devam edeceklerine eminim. Sanırım bu konuyla ilgili daha önce bir açıklama yapmışlardı. Sonuç olarak güvenebileceğiniz bir şirket. Sahibi ile forum bölümünde iletişime geçebiliyorsunuz. Bu durum en iyi WordPress teması olarak nitelendirebilmem için gerekli olan son olguyu tamamlıyor.

Thesis tema fiyatları ve paket ayrıntıları

Basic 
Fiyatı 87,00$ 1 yıl güncellenebilir ve 1 sitede kullanılabilir. Sadece Classic Responsive temasıyla kullanılabilir. Kendi tasarımını yapacak olanlar için tema seçeneğinin hiç bir önemi yok.

Basic Plus
Fiyatı 164,00$ 1 yıl güncellenebilir ve 1 sitede kullanılabilir. Bütün temaları kullanılabilir. Fiyat farkıda bu seçenekten kaynaklanıyor. Yine kendi tasarımını yapacaklar için hiç bir önemi olmadığını belirteyim. Bu paketle gelen temaların listesi.

 • Klasik Duyarlı Cilt
 • Pearsonified Cilt
 • Sosyal Tetikleyiciler Cilt

Professional
Fiyatı 197,00$ ömür boyu güncellenebilir ve sınırsız sitede kullanılabilir. Bir çok blog sitesi olan kullanıcılar için kesinlikle önerimdir. Her biri için mevcut gelirinizi arttırabilirsiniz. ilk iki paket dışında daha kapsamlı bir yönetim paneli, e-mail abonelik kutuları, sosyal ağ paylaşım butonları gibi özellikleri bulunuyor.

Paket yükseltme seçenekleri: Örneğin 87$ “Basic” paket satın aldınız. Bu paketi 110$ ödeyerek “Professional” pakete yükseltebilirsiniz.

DiyThemes Resmi Sitesi

Hız bakımından çok iyi bir yapıya sahiptir. Sunucu yanıt süresini oldukça düşürüyor. Bu arama motorları için sitenizin sıralamasını etkileyen güçlü bir faktördür. Ziyaretçisine bilgiyi en hızlı sunan siteler daha çok ön planda tutulur.

Güçlü bir projeniz varsa, hedefiniz büyükse, veya gelir amaçlı kaliteli makaleler yazdığınız bir blog siteniz varsa kesinlikle üçe beşe bakmayın alın. Bence aldıkları parayı sonuna kadar hakediyorlar. Aslında öneride bulunmayı pek sevmem ama yaptıkları kaliteli çalışmada ortada. Bunun bir örneğide schema etiketlemeleridir.

Neden en iyi WordPress teması

En iyi WordPress teması olabilmek için bazı noktaları ikinci plana atmak zorunda kaldığını görüyoruz. Bu noktalardan biride görsellik. Her ne kadar kendi tasarımınızı rahatlıkla oluşturabilsenizde, Thesis gibi tasarlanabilir tema rakip firmalar görsellik açısından daha ön plandalar. Ayrıca sosyal paylaşım butonları gibi seçenekleri mevcut değil. Pardon, tema içi eklenti olarak paylaşım butonları var fakat bu paylaş butonlarını temaya yedirmek kodlama bilgisi istiyor ve görsellik açısından hiç iyi değil.

Peki nedir bu temayı en iyi yapan? Bana göre En iyisi WordPress teması çünkü; çok hızlı, hız konusunda mevcut WordPress sorgularını minimize eden bir yapıya sahip. Okunabilirlik, geliştirilebilirlik, arama motorları tarafından anlaşılır olmak ve arka planda görmediğimiz daha fazla asıl önemli olan özelliklerle bana göre açık ara önde.

Schema (SEO)

Schema kullanımından arama motorlarına dost olduğu ve seo konusunda ne kadar özenli oldukları görülüyor. Thesis kullandığınız bir blog tamamen schema kurallarına göre işaretlenmiş olacaktır. Schema Google, Yahoo gibi dev firmaların siteleri daha iyi tanımaları için ortak geliştirdikleri noktalama sistemidir. Noktalama derken yazar bilgileri, başlık, içerik vb. alanları kodlama içerisinde belirledikleri kodlarla sınıflandırıyorlar.

Kullandığım bir kaç blog sitede sıralamaları olumlu etkiledi.

Yeni alan kullanıcılara elimden geldiğince destek vermeye çalışırım. Yorumlarla veya iletişim sayfasındaki bilgilerle bana ulaşabilirsiniz.

Her kopyası titizlikle tasarlandı. Performans, arama motorları, mobil cihazlar için optimize edilmiş klasik duyarlı ciltler ile birlikte geliyor. Her yerde mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışan duyarlı bir web siteniz olacak. İnsanlar sizi sevecek.

Buda web sitelerinden ufak bir alıntı. Önceliklerinin performans, arama motoru, mobil cihazlar gibi can alıcı noktalarda olduğunu vurgulamışlar. Bu özellikleriyle “WordPress en iyi Seo teması” ünvanını hak ediyor.

Konuya ekleme yapıyorum: 14/05/2015 14:35 (güncelleme)

Konuya gösterilen ilgiye ve aldığı ziyaretçi sayısına hayret ettiğimi bilmenizi isterim. Bu sebeple firmanın yaptığı bir değişikliği konuya eklemenin faydalı olacağını düşündüm.

DIY THEMES yani Thesis, “Effectus” adında çok kaliteli ve şık bir temayı dağıtıma sunmuştur. Temanın özelliklerine bir sonraki güncelleme de yer vereceğim. Şuan işte olduğum için detayları gözden kaçırabilirim. Temayı incelemek isterseniz resmi sitesine göz atınız. Bu tasarım “Profesyonel wordpress teması” izlenimi oldukça güçlü bir şekilde vermektedir.

Temanın dikkatimi çeken en önemli özellikleri:

 • 1, 2, 3 kolon şeklinde kolaylıkla ayarlanabilir olmasıdır.
 • Hız bakımından ağırlığa sebep olan kodlama türlerini olabildiğince az kullanmaları.
 • Kendi profil resmini kullanma imkanı sunmaları.
 • Google font tercihlerini kullanma imkanı sunmaları.

Bu ve bunun gibi bir çok gelişmiş özellik sunmaları alıp almama hakkında beni düşündürmedi değil, hatta hala düşünüyorum diyebiliriz. Effectus temasına 3. güncelleme de daha detaylı yer vereceğim. Şimdilik bu kadar.

Bu arada Effectus teması, ömür boyu lisansınız olsa dahi $49 ödeyerek sahip olabileceğiniz güzel bir temadır.

Şuan ki duruma göre kodlanıp tasarlandığı için en ideal tema olabilir fakat 2.2 güncellemesiyle bütün temaları tekrar düzenlenecek ve geliştirilecektir. Bu yüzden sunduğu özelliklere aldanıp almakta acele etmenize gerek yok.

Güncelleme: 28.05.2015

Gece gelen maili çevirerek konuya eklemek istedim. Mobil uyumu ile geliştirilen effectus temasını duyurmuşlar. Google çeviri pek sağlıklı olmadı, mail’i kısaca özetledim.

Özetle: 21 Nisan’da Google, bir sıralaması göstergesi olarak mobil dostu tasarımlara dikkat çekti. Tabii ki, bizim temalarımızın hepsi mobil uyumlu, biz yinede sizin için süper uyumlu bir tema tasarladık. Bu effectus şimdiye kadar tasarladığımız en zengin tema, hız için en iyi şekilde tasarlandı. Google için performanslı mobil erişimi sağlamak için tasarladık. Detaylar web sitemizde var, demo için ziyaret edin.

Detaylar için açtıkları resmi web sitelerinde açtıkları konuyu inceleyebilirsiniz. Süper özellikli, çok hızlı bir tema olduğunu üstelemek ten hiç çekinmemişler. Genel anlamda hızlı bir alt yapıları var zaten. Bu temayla birlikte gelen açıklamalar ve yenilikler bize Thesis temasının google’ı ne kadar dikkate aldığını kanıtlar nitelikte.

Güncelleme: 27.07.2015

Bahsettiğim gibi “en iyi wordpress teması” olan THESİS konumuz hakkında son 2 aylık gelişmelerden bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz gibi son güncellemede yeni temasından bahsetmiştim. Tema uzun bir süre 47 dolardan satışta kalmasına rağmen pek ilgi görmedi, şuanki fiyatı 67 dolardır.

Bence ilgi görmemesinin en büyük sebebi Thesis kalitesidir. Zaten istediğimiz gibi tasarlayabileceğimiz bir alt yapıya sahip, biraz uğraşsak yeni temaya yakın bir tasarım çıkartabiliriz. Ayrıca wordpress sitemizi thesis ile çok güçlü bir hale getirişiz zaten, temayla ilgili ek bir geliştirme ihtiyacı duymamamız gayet normal. Fiyat açısından her zaman söylediğim gibi sektörüyle hiç orantılı değiller. 197 dolar veren biri yeni bir tasarım için 67 dolar daha vermek istemez.

Yeni temanın satış planlaması için öne sürülen bir çok özelliğin beklenen Thesis 2.2 sürümüyle geleceğini düşünüyoruz. Bu yüzden yeni özelliklerle servis edilen temayı satın almak pek mantıklı değil.

Ayrıca thesis 2.2 sürümünün hâlâ indirilebilir duruma gelmemesinin en büyük sebebi olarak, yeni temanın satış planlamasını öne sürebiliriz. Yeni tamadaki özelliklerin 2.2 güncellemesinde olacağını düşünürsek bu çok yerinde, olağan bir durumdur.

Son 2 aylık süreçte sizlere sunmak istediğim haber niteliğinde iki konu daha var.

 1. Thesis yönetimi, mail yoluyla oldukça dramatik bir şekilde kaçak kullanım oranlarına sitemde bulundu. Konuyu ele alırken şuana kadar THESİS için yapılan masraflar bile belirtildi. Anlıyacağınız yönetim sinirli, 2.2 güncellemesi bu yüzdende gecikecek gibi.
 2. Duyurular ve davetler yapmasına rağmen beklenen katılım olmadığı için gerçekleştiremedikleri bir konferans oldu. Sonrasında gerçekleşti sanırım, haber tadında bilgiler olduğu için araştırma gereği duymuyorum.

Özet olarak; yeni temadan ve son gelişmelerden yola çıkarsak, bizi ilgilendiren 2.2 güncellemesinde gecikmeler yaşayacağız. Bir sonraki güncellemede görüşürüz.

Güncelleme: 31/12/2015

Yılbaşına 2 saatten az kaldı ve ben bu konuyu güncelliyorum. Yılbaşı Perşembe gününe denk geldiği için hiç bir kutlamaya katılmadım çünkü Perşembe günleri içmiyorum.

Gelelim en iyi WordPress teması olan Thesis’in yeniliklerine.

Bu güncellemede bir yenilikten bahsedeceğim. Artık Thesis 2.2 sürümü kullanıma başladı. Beta sürümü kullanılabilir olan thesis 2.2’ye bir çok font tercihi eklendi. Stil değişikliğine yönetim paneli dışında rastlamadım.

Bu güncellemeden yaklaşık 2 hafta önce, destek forumlarında güncellemenin gecikmesi yüzünde bir konu açıp ortalığı karıştırmıştım, 2 hafta daha bekleseymişim keşke. Her neyse belki bir etkisi olmuştur.

Beta sürümü olduğu için pek bahsedecek bir yenilik yok fakat şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki, thesis en güncel seo teknikleriyle donatılmış olacak. Biliyoruz ki thesis seo konusunda çok başarılı ve en temek artılarından biridir. Şimdiden kullanıcılarına hayırlı olsun. Bir sonraki güncelleme beta sürümü bittikten sonra, yenilikler hakkında olacak.

Güncelleme: 10.04.2016

Yaklaşık iki aydır blogla ilgilenemiyorum. Haliyle Thesis konumuzada uzun zamandır yenilik yapamadık. Neyseki iki ay sonunda yeni bir konu ekleyemesem de bu konuyu güncelleyebilecek zamanı kendime ayırabildim.

Artık yeni bir temamız var, daha doğrusu olacak diyelim. Şuan demo olarak inceleyebilsekte indirilebilir durumda değil. Yeni temanın adı “flex” bir önceki temaya göre oldukça başarılı buldum. Flex’te en çok dikkatimi çeken konu bağımlısı olduğum paylaş butonların varlığı oldu. Her ne kadar bağımlısı olsamda blogumum konu sonlarında paylaş butonları yok. Paylaş butonlarımın olmamasının sebebi hıza verdiğim önemden başka birşey değil. Ancak temiz kodlanmış, eklenti gerektirmeyen, ve W3C  hatası vermeyen paylaş butonlarını kullanabilirim. Ne yazık ki şuan için bu mümkün değil. Orijinal kodları bile yerleştirdiğimde sayfanın yükleme hızı oldukça yükseliyor. Aynı zamanda hız bağımlısıyım.

Neyse ki Flox temasında paylaş butonları var ve eminim mükemmel kodlanmıştır çünkü Diythemes’i tercih sebebim olan kusursuzluk ana kuralları. Sanırım Flex temasını satın alacağım.

Dikkatimi çeken ikinci yenilik yorumlar alanının açılır-kapanır olması. Umarım ilk sayfa yüklemesinde açılır-kapanır olarak görüntüleme seçeneğini eklemeyi düşünmüşlerdir. Ben isterimki bırak açık kasın. Gülücük.

Flex temasının ön planda olan ayrıcalığı tamamen mobil uyumluluğudur. Mobil ortamlara özel tasarlanmış ve kodlanmış.

Bakalım kaç dolar isteyecekler.

Güncelleme: 11.09.2017

Arkadaşlar uzun zamandır en iyi WordPress teması başlıklı bu konuya ek bilgiler eklemiyorum. Bu ek yazıya dünden bugüne Thesis olarak özetle başlayalım.

Çok iyi bir WordPress temasıydı, şu an daha iyi bir WordPress teması.

WordPress sitelerimde kullandığım tema hakkında izlenimlerim:

# Müşterilerim için Genesis dahil yüzlerce ücretli WordPress teması kullandım. Proje gereği bu temaların onlarcasıyla aşırı içli dışlı oldum. Size şunu söyleyebilirim ki; “en iyi ücretli Wordpress temaları” sorusu sorulsa, çoğul ekini kaldırır Thesis derim.

# Sade, öz, kullanımı ve özelleştirilebilirliği iyi olan bir tema olduğu için “wordpress kişisel blog temaları” başlığı altına bir numaraya yerleştirebiliriz.

# Müşterilerime en iyi hizmeti verebilmek için yaptığım çalışmalarımın her adımında Seo kavramı büyük rol oynamaktadır. Bu yüzden rekabeti yüksek projelerde kesinlikle en iyi wordpress seo teması olduğu için Thesis’i kullanıyorum.

# Profesyonel işlerde asla WordPress kullanmaktan çekinmem. Bu yüzden “profesyonel wordpress teması”  olarak nitelendirdiğim Genesis ve Thesis benim için vazgeçilmez ikilidir.

Güncelleme: 20.08.2018

İlgili yeni konular:

Thesis ve JNews karşılaştırması

En iyi WordPress Temaları

Yazar Hakkında: Çalışıyor, geziyor, okuyor, öğreniyor ama en çok; içerik odaklı SEO çalışmalarıyla ilgileniyor! Bu yüzdendir ki; bu blogda bu konuların ne işi var demeyin! O konular bir fikre hayat veriyor.


{ 93 comments… add one }
 • Murat DALAN 14 Şubat 2015, 12:46

  Alt yapı sağlam ama çok para. Bir kaç ortak almak lazım.

  • Kerem SARI 14 Şubat 2015, 17:00

   Mantıklı, nasılsa professional paket sınırsız alan adında kullanılabiliyor.

 • simsar 16 Şubat 2015, 17:21

  Ben ortak olabilirim. ilgilenen arkadaşlar lütfen benimle iletişime geçsin. Liste yapar anlaşınca alırız.

  • Salih g. 17 Şubat 2015, 06:41

   Nasıl güvenelim sana? Üstelik sana ulaşabileceğimiz bir iletişim adresi bile vermedin 🙂

   • Kerem SARI 3 Haziran 2015, 20:11

    Verdi aslında ben kaldırdım.

 • deryalar 17 Şubat 2015, 10:16

  Alt yapı sağlam ama çok felaket derecede berbat bir tasarımları var. İçimden almak geliyor yinede

  • Kerem SARI 17 Şubat 2015, 19:49

   Daha çok kullanıcıların istediği tasarımı kolaylıkla yapması için geliştirilen güçlü bir framework olduğunu hatırlatırım. İçinizden geleni yapın bence. Bende kazanmış olurum 🙂

   • Kerem SARI 20 Şubat 2015, 08:20

    Evet satış ortaklığım var. %33

 • tolganet 28 Şubat 2015, 23:31

  bir zamanlar bu temayı bir kaç ortakla almak için r10’da konu açmıştım kimse oralı olmamıştı. Neyse hocam komisyon oranınız baya iyiymiş. 197$’da 65$ civarı yapar, doların şuanki durumuna bakarsak 200TL civarı. Bana bir güzellik yaparsanız indirim olarak satın almak isterim.

  • Kerem SARI 11 Mart 2015, 21:54

   çok zekice 🙂

 • Burak 13 Mart 2015, 14:30

  Mükemmel bir kodlama mükemmel bir kolaylık mükemmel bir tema. Thesis bu işin en iyisini yapıyor hakkını vermek lazım.

  • Kerem SARI 14 Nisan 2015, 15:56

   Kesinlikle katılıyorum.

 • inceleme 20 Mart 2015, 19:50

  Bu sitede 3 konuyu inceledim son olarak bu tema hakkında fikirlerimi paylaşıp çıkacam. Thesis wordpress temasını bir zamanlar farklı bir yolla ücretsiz bir şekilde kullandım tabi güncellemelerini falan yapamıyordum. o dönemden biliyorum bence ücretine bakılacak olursa bir wordpress teması için thesis çok tuzlu.

  • Kerem SARI 14 Nisan 2015, 15:55

   Evet biraz pahalı.

 • DENİZ 23 Mart 2015, 11:46

  Bence en iyi wodpress teması Thesis temadır. istediğiniz gibi tasarlayıp renklendirebilirsiniz. Biraz tuzlu ama değer, sonuna kadar hakkıdır. Hiç tek tek tema alıp masrafa girmeyin alın thesis temayı istediğiniz temayı kolayca yapın.

  • Kerem SARI 14 Nisan 2015, 15:57

   Aynı fikirdeyiz, benim gibi bir çok sitede wordpress kullananlar için bire bir.

 • Beste T. 23 Mart 2015, 20:48

  Yıllardır wordpress kullanan biriyim. Son bir kaç aydır farklı bir blog sistemi düşünüyordum hatta araştırm yaparken bu sitede yer alan bir sistemide inceledim. Şimdide bu konuya dahil oldum ve sistemi değiştirmektense bu temayı alarak wordpress kullanmaya devam edebileceğimi düşünmeye başladım. Bayadır araştırıyorum Thesis temasını gerçekten wordpressi baştan oluşturan bir alt yapı. Biraz pahalı ama deneme için en düşük paketle başlayabilirim.

  • Kerem SARI 23 Mart 2015, 20:54

   Bencede, emek verdiğin bir siteyi sıfırlamak yerine yenilemen daha mantıklı.

 • Sindi 26 Mart 2015, 20:46

  Bayıldık bir dünya parayı. Ne thesis temasıymış ne wordpress miş bedavadan site kurduk temasına bir ton para verdik. Hadi hayırlısı.

  • Kerem SARI 30 Mart 2015, 23:24

   Hadi hayırlı olsun 🙂

 • Sinem 1 Nisan 2015, 20:42

  En iyi wordpress temaları arasında yeri sağlam, ve kolay kolay karizması bitmeyecek bir tema. Herkes bilmez bu temayı, hatta çok dandik, berbat diyenler bile olabilir. Bu tema sadeliğin en güzel örneğidir. En güzel wordpress temalarından biridir.

  • Kerem SARI 14 Nisan 2015, 16:00

   r10’da bu temayı kullanan bir arkadaşımızın sitesi hakkında söylenenleri görmelisiniz. Bu temayla bu işi nasıl yapıyor, dandik ötesi tema vb. yorumlar var. 🙂 Dediğiniz gibi berbat, dandik diyenler çok.

 • BlogTema 5 Nisan 2015, 01:07

  Merhaba Kerem bey. En iyi wordpress temaları başlığınızı kendinizde iddalı bulmuşsunuz. Gereksiz olmuş çünkü thesis en iyi temalardan biridir. En iyisi thesis diyenlerde var bu tartışılır. Bence en sağlıklı, sorunsuz ve profesyonel tema budur.

  • Kerem SARI 5 Nisan 2015, 01:17

   Bencede en iyisi, tartışmalara zemin hazırlamak istemediğimden, konuya başlığı biraz yumuşatarak başladım.

 • DesingFoto 6 Nisan 2015, 12:58

  Hocam wordpress tema sitelerinin giremediği ilk sayfaya “en iyi wordpress teması” kelimesiyle girdin. Diğer konularınızı ve sizi araştırdım. Bu işlerde başarılı birisiniz buna şüphe yok, yinede bu temanın etkili olduğunu düşünüyorum. Basic paketini satın aldım ve teşekkür etmek istedim. Başarılar hocam.

  • Kerem SARI 6 Nisan 2015, 19:35

   Emin ol farkını göreceksin hocam. Hayırlı olsun.

 • Kadir Gelgit 7 Nisan 2015, 16:55

  Thesis yakında yepyeni bir tema çıkartacak. Çok modern ve güzel olacağa benziyor. Ücretli olup olmadığıyla ilgili bir bilgim yok ama diythemes blog sayfasında duyurusunu yaptılar aylar önce. Örnek resimlerde var. Genel anlamda çok güzel bir wordpress temasıdır aynı zamanda framework.

  • Kerem SARI 8 Nisan 2015, 20:59

   Evet, aylar önce bir kaç hafta içerisinde çıkartılacağını yazmışlar. Haya aynı yazı blog sayfalarında duruyor.

 • serdar 14 Nisan 2015, 15:51

  Hocam ben olsam “En iyi wordpress teması” kelimesinde ilk sayfada olduğumu Thesis’e bildirirdim. Bedavadan reklamını yapmışsınız adamların.

  • Kerem SARI 14 Nisan 2015, 15:54

   Serdar bey satış ortaklığım var. Bedava değil bu kelimede ilk sayfada olmam bana kazandırıyor. Konuda paylaştığım bağlantıyla temayı satın alan herkese teşekkür ederim. Sayenizde bir çok açığımı kapattım.

 • çok iyi 17 Nisan 2015, 12:42

  Dostum teşekkür ederim. Böyle şeyleri konu yapmasan haberimiz olmayacak. Bunları blog’tan değilde senden duymak isterdim. Varsa buna benzer öneriler iletişime geçelim 🙂

  • Kerem SARI 18 Nisan 2015, 19:49

   Pardon dostum, ilgilendiğini bilsem ufak bir tanıtım yapardım. 🙂

 • Ucuz Hosting 20 Nisan 2015, 09:47

  Thesis yıllardır kullandığım bir tamadır. En iyi wordpress temalarından biri olduğu aşikar. 197 dolarlık paketinde sınırsız alan adında sınırsız kullanma hakkınız var. Bir kez alıp eşe dosta dağıtabilirsiniz.

  • Kerem SARI 21 Nisan 2015, 17:34

   Fazla abartmadan eşe dosta hediye edilebilir tabi. Fakat dikkat etmek lazım, fazlası emek hırsızlığı olur. Dağıttığınız kişilerde dağıtırsa sorun olabilir.

 • wp analiz 24 Nisan 2015, 20:26

  Hiçte iddialı bir başlık değil. En iyi wordpress temaları arasında en birincisidir. Bakmayın ülkemizde pek bilinen bir tema değil. Sebebide bizim milletimiz para vermeyi pek sevmez. Bu yüzden pek yaygın değil.

  • Kerem SARI 26 Nisan 2015, 00:17

   Tartışmaya açık bir konu olduğu için açık kapı bıraktım. Yoksa bende aynı görüşteyim. Sadelikte ve kalitede kusursuzlar.

 • Anonim 29 Nisan 2015, 12:13

  En iyi wordpress temasıdır. Ortak olabilecek varsa ben varım. R10’da konu açalım.

  • Kerem SARI 2 Mayıs 2015, 00:12

   Sanki böyle bir konu vardı, arama yapmanı öneririm.

 • Mayıs 1 Mayıs 2015, 14:59

  Demoları inceledim güzel tema ama çok istiyorlar. O paraya bir kaç tema alabilirim. Bana göre pahalı.

  • Kerem SARI 2 Mayıs 2015, 00:14

   Wordpress Thesis bir framework’tür. Sadece temalara istenen fiyatlarla kıyaslama yapman uygun değil bence. Thesis ile kendi zevkine göre istediğin kadar tema tasarlayabilirsin.

 • Fatma BAL 4 Mayıs 2015, 16:38

  Kullandığım en iyi wordpress teması. Kesinlikle tavsiye ederim. Yakın zamanda sadece thesis tema ile ilgili destek sitesi açacağım. Buradan duyurusunu yaparım.

  • Selim 4 Mayıs 2015, 19:43

   Fatma hanım isterseniz bu projeyi beraber gerçekleştirebiliriz? Wordpress’e ileri düzeyde hakimiyetim var. Kodlama ve tasarımla ilgili desekte bulunurum.

  • Kerem SARI 5 Mayıs 2015, 13:24

   Duyuruyu unutmazsınız umarım. Şimdiden hayırlı olsun.

  • serseri 5 Mayıs 2015, 21:49

   Şaka maka aklımdaydı bu proje. Ney ise size nasipmiş, siz açın biz takip edelim. Çok güzel fikir thesis gibi kaliteli bir wordpress teması zamanla yoğun bir şekilde kullanılacaktır. İşte o zaman destek sitelerine ihtiyaç olacak. Türkçe kaynak sıfır çünkü.

   • Fatma BAL 12 Mayıs 2015, 13:54

    Kısmet değilmiş 🙂

   • Kerem SARI 3 Haziran 2015, 20:12

    Bu işler kısmet işi demekki 🙂

 • Hatice 7 Mayıs 2015, 20:23

  Kerem bey Thesis panel yönetimiyle ilgili yani kullanımıyla alakalı temel bilgilerin bulunduğu bir konu oluşturabilir misiniz? En iyi wordpress teması araştırmasında sitenize geldim ve öneriniz doğrultusunda satın aldım. Şimdide kullanımıyla ilgili biraz bilgiye ihtiyacım var malum Türkçe kaynağın olmadığı bir tema.

  • Fato 9 Mayıs 2015, 11:05

   iyi olurdu, bende beklerim.

  • Kerem SARI 9 Mayıs 2015, 11:09

   Bakınız; Fatma BAL bu konuda destek sitesi açacağını söylemişti.

 • Anonim 11 Mayıs 2015, 19:53

  Ücretsiz incelemek için buldum yükledim a’dan z’ye altını üstünü getirdim. Temanın kodlaması çok profesyonelce yapılmış. Esnek, hızlı bir alt yapıya sahip. Almayı düşünüyorum bakalım..

  • Fatma BAL 12 Mayıs 2015, 13:55

   Kesinlikle tavsiye ederim.

  • Kerem SARI 19 Mayıs 2015, 19:58

   İncelemek içinde olsa ücretli bir temayı ücretsiz indirmeniz sağlıklı bir durum değil.

 • derman 13 Mayıs 2015, 23:24

  Thesis temasını sizin sayenizde tanıdım. Ücretsiz bir yerden buldum kullanıyorum. Çok esnek güzel bir sistem doğrusu. En iyi tema diyebilir miyiz şuanlık bir şey diyemem ama ilerleyen zamanlarda olumlu veya olumsuz fikirlerimi paylaşırım.Wordpress kadar kapsamlı detaylı bir sistemmiş. Sadece tema değildir.

  • Kerem SARI 14 Mayıs 2015, 11:35

   Evet detaylıdır, ücretsiz nasıl buldunuz bilmiyorum ama dikkat edin. Bu tarz lisanslı uygulamaları hayrına kırmıyorlar.

 • Leyyas 14 Mayıs 2015, 23:31

  Tema güzel hatta çok iyi bir tema, bende sizin gibi sadeliğe ve hıza önem veren biriyim. Sanki benim için tasarlanmış, az önce satın aldım. Konu için tşk

  • Kerem SARI 14 Mayıs 2015, 23:32

   Hayırlı olsun Leyyas, aynen güzel temadır.

 • Derin F. 17 Mayıs 2015, 12:06

  Bana yorum yaptıran tek konu daha doğrusu temamı demeli bilemedim. Aslında faydalandığımız konulara yorum yapsak etkileşim artar ve devamında konuların kalitesi ve yoğunluğu artar. Blog piyasası güçlenir. İl yaptığım yoruma bu yorumumu da ekledim helal bana.. Asıl nedene gelirsek inanılmaz bir wordpress teması bu Thesis. Demişsin ya başlık abartılı olmuş olabilir! Kesinlikle en iyi wordpress temasıdır. Yıllardır bir çok tema kullanan biri olarak imzamı bu konuya eklemek istedim. Ümitsiz kelimelerde 4 ay gibi bir sürede ilk sayfalara geldim. Not: Ben Thesis temasını bu konu yokken aldım.

  • Kerem SARI 19 Mayıs 2015, 20:01

   Derin, tema hakkında düşüncelerini aktardığın için teşekkürler. Yorumlaşma konusunda gerçekten haklısın. Etkileşim arttıkça blog siteleri çoğalır ve gelişir. İlk ve son yorumun olmaz umarım..

 • Kerem 27 Mayıs 2015, 10:27

  Effectus teması güzel güzel olmasın, çokta iyi bir tema, ama git 195 dolar ver Thesis al sonra git 49 dolar daha ver Effectus temasını al. Bana ters adaşım.

  • Kerem SARI 27 Mayıs 2015, 10:29

   Haklısın adaş, adamlar lisansı alacak olan Effectus teması için almaz diye düşünüyor sanırım. Aslında bana da ters bir durum. En yüksek paketi almışız nasılsa neden Thesis adı altında sunulan temalara para verelim!

 • Thesisci 31 Mayıs 2015, 11:23

  Merhaba arkadaşlar, acaba thesis destek sitesi açıldı mı? bakındım biraz bulamadım, ya yeni olduğu için google da yok yada açılmadı daha. Yorumlarda açılacağını yazmışlar. Bilgi verir misiniz?

  • Kerem SARI 31 Mayıs 2015, 13:59

   Merhaba, yorumlarda açacağını belirten kişiye bilgi almak için mail gönderdim cevap alınca buradan ve mail yoluyla size bildiririm.

 • develposteri 1 Haziran 2015, 20:14

  Hocam inanın bu tema yüzünden kişisel blog sitemi açmaya karar verdim. Tam bir kişisel blog teması.

  • Kerem SARI 3 Haziran 2015, 20:13

   İnanın Thesis kullanan bir kişisel blog sitesi daha görmek isterim. Kişisel blogunuzu paylaşırsınız umarım.

 • Dışarıdan 2 Haziran 2015, 23:25

  Tema tamamen sadelikten yana tasarlanmış. Dandik gözüküyor ben sevemedim bir türlü. Tamam sade tamalar şıktır hatta wordpress temalarına en çok sadelik yakışıyor ama bu olmamış bence yazı karakterleri bile çok sıradan. En iyisi diyemeyiz bence.

  • Kerem SARI 3 Haziran 2015, 20:14

   Bir çok yazı seçeneği ve kolayca tasarlanması için pratik ayarlanabilir seçenekleri var. Sadece wordpress teması olarak bakmayın lütfen.

 • görkem 7 Haziran 2015, 01:12

  Zevkler ve renkler tartışılamaz diye çok klişe bir laf vardır. Bu yüzden en iyi wordpress teması odur veya budur demek kişiye göre değişeceğinden uygun değildir. Beğenmeyenlere diyecek lafım yok ama benim gözümde en iyi tema thesis’tir. Bana görüntüde lazım ziyaretçide lazım. Thesis ile hepsine sahip oluyorsun. Seo uyumlu bir tema bence en iyi temadır ve bunu en iyi yapanda belli.

  • Kerem SARI 7 Haziran 2015, 01:22

   Görüntüye 3 alt yapıya 10 derece önem veren biri olarak, bana göre de en iyi temadır.

 • Sersel 16 Haziran 2015, 18:23

  Merhabalar, thesis tema hakkında forum sitesi açmayı planlıyorum. forumda en iyi wordpress temaları hakkında detaylı bilgilerin yer alması ve destek imkanın sağlanması ana amaç olarak uygulanacak. Thesis tema en gözde kategorimiz olacağından, destek ihtiyacının da karşılanacağını umuyoruz.

  • Kerem SARI 16 Haziran 2015, 22:29

   Daha önce destek sitesi açacağız diyen arkadaşlarımız oldu fakat ses seda yok. Umarım siz söylediğinizi yaparsın, merakla bekliyorum.

 • Desing 25 Kasım 2015, 20:28

  Kerem Bey bunlar uzun zamandır hiç bir güncelleme yapmadı, dikkatinizi çekti mi? Sanırım en iyi wordpress teması olmayı hak etmiyor.

  • Kerem SARI 25 Kasım 2015, 20:34

   Kesinlikle haklısınız, hatta bir yıldan fazla oldu. Konuyla ilgili tepkimi forumlarında dile getirdiğimde gördüm ki benim gibi düşünen bir çok kişi var. Bu kadar pahalı olmalarına rağmen güncelleme yapmamalarına gerçekten çok sinirleniyorum. Bu konuyu kaldırmayı bile düşünüyorum değil.

 • ali cantürk 15 Şubat 2016, 08:42

  Ah be kardeşim 3 aydır bu yapıda tema arıyordum… inceleyecem.. bakalım uyarlaya bilecek miyim

  • Kerem SARI 15 Şubat 2016, 09:26

   Kısa sürede hakim olabileceğin bir yapısı var. Kolayca istediğin gibi şekillendirebilirsiniz.

 • Yusuf BAYALAN 23 Ağustos 2016, 06:55

  merhaba. benim de bir temadan beklentim, sadelik ve hızlılık. kerem bey, acaba, kendi siteniz dışında, bu tema ile yapılmış site örnekleri verebilir misiniz bana? teşekkürler.

  • Kerem SARI 23 Ağustos 2016, 07:02

   Merhaba Yusuf Bey, Türkçe olarak google’de cryptosam olarak arama yapın lütfen. Bol bol örnek isterseniz DiyThemes’in blog sayfasındaki yorumları yapan kullanıcıların sitelerine göz atabilirsiniz. Örnek sayfa: http://diythemes.com/thesis/version-22/

 • Mehmedi 24 Aralık 2016, 19:06

  Merhabalar, thesis kesinlikle karşılaştığım en iyi temadır. Sakın sade özelliksiz işe yaramaz bir tema olarak yorumlamayın. En çok kullanılan wordpress temalarından biridir. Tabii bu temayı iyi tanımak lazım. Basit görsel olgularla beni al diyen bir tema değil.

  • Selin Web 16 Ocak 2017, 11:18

   Bence çok basit ve gereksiz. Hiç bir özelliği bana bu tasarımı kabul ettiremez.

   • Kerem SARI 30 Ağustos 2017, 20:46

    Sizin gibi düşünen büyük bir kesim var. Zevk meselesi. Aslında bu temaya bu aıdan bakmakta yanlış. Thesis kendi temanızı sorunsuz bir şekilde tasarlamanızı sağlayan ek bir yazılım.

 • Samet 19 Eylül 2017, 19:57

  Merhaba, en iyi Wordpress Teması demek için eksik olan birçok yanı var bence.

  • Kerem SARI 19 Eylül 2017, 22:17

   Her alanda iyi olmanın, en iyisi olduğu anlamına gelmediğini Thesis geliştiricileri her fırsatta dile getiriyor. Görsel açıdan çok zengin temalar genelde hız konusunda çok kötü durumdalar. Asıl önemli olan arka planda herkesin dikkatini çekmeyen ve projenin geleceğini etkileyen konularda iyi olmaktır.

 • Volkan Güvenç 12 Ocak 2018, 00:16

  Refinizi kullanarak satın alacağım, çok sade ve şık bir tasarım.

  • Kerem SARI 12 Ocak 2018, 00:18

   Volkan Bey bende lisansı mevcut. Hatta müşterileriniz için kullanabileceğiniz ek lisansın bulduğu bir lisans. İsterseniz verebilirim.

 • murat 24 Ocak 2018, 00:13

  kerem bey siz Thesis mi kullanıyorsunuz bu temaya basit bir slider ekleyebilirmiyiz?

  • Kerem SARI 24 Ocak 2018, 22:49

   Murat Bey, Thesis kullanıyordum, 2-3 ay önce değiştirdim.

 • Web Tasarım Merkezi 13 Ağustos 2018, 20:06

  Gelmiş geçmiş en güzel, kaliteli, ayrıcalıklı WordPress temasıdır. Zaten son konunuzdaki testlerde bunu kanıtlıyor. Teşekkürler bilgi için.

  • Kerem SARI 13 Ağustos 2018, 20:07

   Rica ederim.

 • Mehmet Emin Coşkun 12 Ekim 2018, 00:45

  Merhaba Kerem,

  Bloğunda işe yarar içerikleri dürüst ve güzel bir şekilde takdim ettiğin bir tarzın var. Ellerine sağlık.

  Heuman teması hakkında düşüncelerin nelerdir?

  https://tr.wordpress.org/themes/hueman/

  • Kerem SARI 12 Ekim 2018, 08:49

   Çok tutulan bir tema olduğuna göre diğerlerinden ayrılan artı yanlarının olduğunu düşünüyorum. Kullanıp incelemediğim için detaylı düşüncelere sahip değilim. Güzel yorumun için teşekkür ederim.

Leave a Comment