DigitalOcean Sunucularını Ücretsiz Kullanmak

Başlık ne hoş değil mi? Kim bilir ne ümitlerle bu sayfadasınız. Sizi hayal kırıklığına uğratmak istemem, bu yüzden elimden geldiğince bildiğim bütün yöntemleri sizlere detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağım. İlk olarak bilmenizi isterim; ben yaklaşık bir senedir kullandığım sunucuya ücret ödemedim ve iki sene daha ödemeyeceğim. Bu şuanki ortalama hesabım. Gittikçe daha çok kazanıyorum.

Sitemi DigitalOcean sunucularında aylık beş dolara barındırıyorum. Diğer konularımdan da fark etmişsinizdir ki iyi bir digitalocean kullanıcısıyım.

Konumuza gelelim. DigitalOcean kullanıcılarına şöyle bir imkan sunuyor: Eğer DigitalOcean’a müşteri kazandırırsanız, sizde kazanırsınız! Nasıl mı? Belki çoğunuz biliyordur ama ben bilmeyenleri dikkate alarak anlatacağım.

DigitalOcean hesabınızda bir adet yönlendirme linki bulunuyor. Yönlendirme linkinize tıklayarak digitalocean sitesine girip üye olan yeni kullanıcılar direk sizin hesabınızda gözüküyor. Bu kullanıcılar toplamda 25$ yükleme yaptıklarında sizin hesabınıza anında 25$ yükleniyor. Peki neden sizin yönlendirme linkini kullanarak hesap oluştursunlar? Eğer sizin linkinizle üye olurlarsa, ilk 5$ yüklemelerinde hesaplarına artı 10$ eklenecek. Yani sizin bağlantınızı tercih etmeleri için güzel bir sebepleri olacak. Bizim yapmamız gereken bu imkanı pazarlayabilmek.

Tamam, artık yönlendirme linkimiz var farzedelim. Şimdi nasıl bu linkimizi pazarlayacağız? İlk olarak size kendi yöntemimden bahsedeyim ki bence en etkili yöntem budur. İnsanlara faydalı olabilmek. Digitalocean bilgi birikiminizi paylaşarak. Sitemde bulca rastlayabileceğiniz digitalocean başlıklı konular gibi. Mesela 5$’a digitalocean sunucularında wordpress kullanımı başlıklı konum gibi. Örnek olarak gösterdiğim konunun oldukça yoğun bir ziyaretçi trafiği mevcut. Konuda kendi yönlendirme linkimi kullansaydım eminim bir çok kişi benim linkimle hesap oluşturacaktı. Tabii ben yönlendirme linkimi bir yada iki konuda kullandım. Her konuda yönlendirme linkimi kullanarak samimiyetimi kaybetmek istemediğimden.

Örnek olarak gösterdiğim yöntem olsada ben yoğun bir şekilde kullanmıyorum. Yine de sağ olsunlar Meral D. Mehmet YAYLACI, Mustafa EMİN, Mesut G. Hakan R.  gibi düşünceli arkadaşlar üye olmak için yönlendirme linki istediler. Yani içeriğinizde samimi ve faydalı olabilirseniz bir şekilde yönlendirme linkiniz kullanılacaktır. Saydığım isimler dışında bir çok kişi bu inceliği yapmıştır, hazır bahsetmişken hepsine tekrar teşekkür ediyorum.

Buraya kadar en etkili yöntemin, yönlendirme linkimizi konularda paylaşmanın olduğunu anladık. Tek yöntem tabii ki bu değil. Bunun dışında R10, wmaracı gibi webmaster forumlarında aktif kullanıcı iseniz bir şekilde linkinizi paylaşabilirsiniz. Bu tarz forumlarda hiç aktif kullanıcı olmadım ama bir çok kez yönlendirme linklerinin paylaşıldığına rastladım. Tabii bu forumlarda da faydalı makalelerle linkinizi pazarlayabilirsiniz.

Bunların dışında Google Adwors reklamları, facebook reklamları gibi yöntemlerle de link paylaşımını gerçekleştirebiliriz. Burada Adwors’ü tırnak içerisine alıyorum çünkü heryerde 100$’lık hediye kuponları dolaşıyor. Bu hediye çeklerini değerlendirmek için güzel bir fırsat bence.
Kısacası yönlendirme linkimizi kullanarak reklama çıkacağız. 5$ yükle 10$ kazan gibi. Örneklerini görebilirsiniz zaten.

Son olarak bir yöntem de sosyal ağlar olabilir. Aktif kulanıcısı olduğunuz facebook sayfaları veya twitter hesabınız varsa değerlendirebilirisiniz. Eminim işe yarayacaktır.

Bütün yöntemlerde en önemli nokta; karşı tarafa kazandırmak, faydalı olabilmektir.

Uzun zamandır yazmıyordum, hızlı hızlı hazırladığım bir konu oldu. Umarım hatalarımı görmezden gelirsiniz. Şimdiden bol kazançlar.

“DigitalOcean Sunucularını Ücretsiz Kullanmak” üzerine 8 yorum

 1. Her yazıda refi koymadığınız için her sayfayı tek tek dolaşıp refinizi arıyorum şu an. Ref koymaktan çekinmeyin. Samimiyetsiz olan, refi gizlemektir.

  Cevapla
  • Haklısınız fakat sizinde söylediğiniz gibi, her yazıya eklemedim. Eklediğim yazılarda ise ziyaretçiyi aldatarak tıklatma amacında değilim. Zaten öyle olsa bütün yazılarımda ref olurdu. O yazıları oluşturduğum dönemler bütün sayfalarda gözükecek şekilde alt bilgimde bazı yazıların içerisinde ref’lerin bulunduğu yazıyordu, o dönemlerde kalma. Uyardığınız için teşekkür ederim.

   Cevapla
 2. Merhaba,
  Teşekkürler. $10 lık ref kodu yanında $25 lik Codeanywhere kredisi ile başlamak da mümkün. Website bağlantısında nasıl yapılır açıkladım.

  Cevapla
 3. Güzel konu olmuş kardeşim. Zaten makaleler hazırlayıp ziyaretçilerimizi arttırmaya çalışıyoruz. Bu emeği aynı zamanda sunucu giderleri içinde değerlendirmemek için hiç bir sebep bulamadım. Bir taşla iki kuş misali. Hep bildiğim bir konu ama şimdiye kadar hiç oturup düşünmemiştim. Aslında düşünecekte pek birşey yokmuş. Dediğim gibi zaten makaleler yazıyoruz.

  Cevapla
  • Konuda yer vermeyi unuttum. Sadece digitalocean için düşünmemek lazım. Mesela Thesis tema %33 kazandırıyor. Benzeri birçok seçeneğimiz var.

   Cevapla

Yorum yapın